ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Gribi redzēt SKS? Seko Twisst!


Publicēts: 27.06.2009

Normālam, mūsdienīgam cilvēkam ir savs konts Draugos, ir savs blogs un noteikti čivināšanas vieta Twitter_ī. Ja nu piederat pie šīs kategorijas un jūs interesē Starptautiskās kosmiskās stacijas redzamība, tad varat mēģināt izmantot Twitter tīklu, lai savlaicīgi uzzinātu par SKS redzamību.

Holandiešu žurnālisti Goverts Šillings un Jāps Meijers ir izveidojuši Twitter kontu, kurā viņi ir nolēmuši regulāri informēt cilvēkus par kosmiskās stacijs redzamību.

SKS, kā jau esam agrāk rakstījuši, ir ļoti labi redzams objekts. Tikpat spožs kā Venēra, pateicoties lielajiem Saules paneļiem, kas atstaro Saules gaismu. Kopš 1998. gada stacija ir apriņķojusi ap Zemi vairāk kā 60 000 reižu.

Ja jums ir Twitter konts, tad izmantojiet izdevību, lai uzzinātu, kad iespējams ieraudzīt zemiešu lielāko konstrukciju kosmosā - sekojiet www.twitter.com/twisst. Katram sekotājam tiks izsūtīta personalizēts paziņojums, neaizmirstiet tikai iestādīt savā kontā pareizo atrašanās vietu (Location).

Detalizētāku informāciju iespējams iegūt Twisst informatīvajā mājaslapā.

P.S. Arī StarSpace ir uzsākusi čivināšanu - http://twitter.com/StarSpaceLV

Universe Today

Komentāri

 1. dzimmijs13 tieši 27.06.2009 domāja šādi:

  Ba, iznāk ka esmu nenormāls un nemūsdienīgs, jo par kaut kādu tur twisst pat dzirdējis neesmu, kur nu vēl tur 'čivinājis"!
  Viss, čau, eju stūrī nokaunēties!

 2. Redaktors tieši 27.06.2009 domāja šādi:

  Tiem, kas vēl ir "atpalikuši", varu ieteikt arī http://spaceflight.nasa.gov/realdata/sightings/

 3. Zh tieši 27.06.2009 domāja šādi:

  super, pamēģināsim noķert... gaidam skaidru vakaru

 4. Ainārs tieši 27.06.2009 domāja šādi:

  Nu man arī pirmā dzirdēšana par Twisst un ''čivināšanu'':D
  Un nevarētu teikt ka esmu atpalicis Redaktor!

 5. Agzas tieši 28.06.2009 domāja šādi:

  Par twisst pirmā dzirdēšana, bet twitteris ir zināma lieta - tiešām jau labu laiku populārs. Pat swh radio ir sava čivinātava ;)
  Vienīgais, ka diez ko daudz jau mēs to SKS neredzam, ne? Nu cik es sapratu, tad viņa riņķo kkādā ne-īsti-virs-mums orbītā parasti.

 6. dzimmijs13 tieši 28.06.2009 domāja šādi:

  Nu ja, kaut kā biju ierubījies ka tvitteris ir kaut kas līdzīgs svingerim. Un tātad, visnotaļ tikumiskai personai ar ko tādu labāk nepīties.
  Izrādās, atkal ko biju saputrojis.
  Vienīgi - vai epitetu "čivināšana" varētu nomainīt pret, nu, piemēram, "cienījama savstarpējo zināšanu apmaiņa"? Citādi kā tas būs - uz jautājumu "Ko tu dari?" atbildēšu "es te čivinu!" Nu galīgi necienistiski.

 7. Indzha tieši 28.06.2009 domāja šādi:

  Agzas nu tā jau īsti nav - drīzāj au tas mūsu lielais pelēkais traucē bet tā viņu diezgan bieži var redzēt - nav tik trak
  Es pats izmantoju tikai http://www.heavens-above.com/ - ideāla vieta kur skatīties:
  1) izvēlamies savu atrašanos vietu caur (select from map)
  2) Submit
  3) izvēlās no (Satellites ISS - un lūgtum viss ko vajag kur skatīt un kad skatīt)P.S. Kāds var pastāstīt pa Iridium satelītu jo kas pārsteidz (novērots vēl nav - tikai youtube) - satelīta magnitude kas ir reāli liela pat līdz -8 a ISS max 3 tik kaut saules paneļi daudz lielāki
  http://www.youtube.com/watch?v=1PFUP5LPyuA

 8. Nelabojams tieši 28.06.2009 domāja šādi:

  http://spaceflight.nasa.gov/realdata/sightings/ Latvijai nav domāts.
  "The following sighting information is published by the Johnson Space Center, Flight Design Division, Orbit Flight Dynamics Group. Sites are chosen in order to provide a representation of the world's demographic distribution. To compute sighting data for sites not listed here, please use the NASA Skywatch applet which will allow you to enter your exact location."
  Bet tas Skywatch vispār neko nerāda, tikai ciklā sūta no viena appleta pie otra.
  AMSAT kalkulators gan labi strādā. Un nafig vajadzīgs kaukāds twitter ar mazvērtības kompleksiem sirgstošajiem?

 9. Redaktors tieši 28.06.2009 domāja šādi:

  Nelabojams: ir ir, Rīga tur ir noteikti. Un piemest galvā nelielas modifikācijas savai lokācijai jau ir tikai tīri tehnisks jautājums, jo nebūsim ar Napoleona sindromu, neesam tik lieli, ka atšķirības būs stundās.Bet nu Latvija nav no tām ideālajām vietām, kur skatīties. Parasti parādīšanās ir īsa un zemu pie horizonta. Bet nu tagad, ja skatās ar neapbruņotu aci, "zvaigznīte" ir iespaidīga.

 10. Ainārs tieši 28.06.2009 domāja šādi:

  Tātad,ja Es nēsmu dator nūģis un nesēžu pie datora 5h dienā!Tad Es nēsmu ''normāls'' un ''mūstdienīgs''?!:D:D:D

 11. rupucis tieši 29.06.2009 domāja šādi:

  Normāls mūsdienīgs cilvēks ir datoratkarīgs un vismaz pusi laika pavada, gurķojoties.

 12. Redaktors tieši 29.06.2009 domāja šādi:

  Mūsdienās to sauc par "socializēšanos".

 13. cydonia tieši 29.06.2009 domāja šādi:

  mja. izskatās, ka esmu no dzīves atpalicis nesocializējies dīvainis. līdz šim man ticība nav ļāvusi krist tik zemu, līdz sociālajiem tīkliem.Ainār, manā necilajā izpratnē, "dator nūģi" neraksturo pie konsoles pavadītais laiks, bet gan izpratne par skaitļošanas technoloģijām. tas nu nekādi nav tipiska sociālā tīkla lietotāja portrets, kurš vairumā gadījumu ir ievērojis, ka jāspiež trešā poga no loga.var jau būt, ka dator nūģi arī lieto sociālos tīklus,... tikai viņiem nav savu accountu :D

 14. Lāsēns tieši 29.06.2009 domāja šādi:

  Lūdzu tulkojumu vārdiem - gurķoties;accountu.(hi hi hi)

 15. cydonia tieši 29.06.2009 domāja šādi:

  grūti tulkojams vietējais dialekts, kas Lāsēniem no Virgo clustera nav īsti uztverams un izprotams.

 16. Lāsēns tieši 30.06.2009 domāja šādi:

  Labi bērneļi...ja uzvedīsieties godīgi,un pareizi atminēsit Lāsēna jautājumu,varbūt kādreiz pajemšu jūs uz sava Vortex Aikers,un aizlidosim piemēram ekskursijā - Kvazāri tuvplānā,jeb Skaistākā neitronu zvaigzne Virgo superklāsterī...


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: