Uzdāvini zvaigznes!
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Atmosfēras parādības

Sudrabainie mākoņi iezvana vasaru dienvidu puslodē

Sudrabainie mākoņi iezvana vasaru dienvidu puslodē (1279/0)


Publicēts: 24.12.2013
Kamēr mēs Latvijā baudām zaļo ziemu un pelēkos Ziemassvēktus, dienvidu puslodē sudrabaino mākoņu uznāciens virs Antarktīdas sniegotajiem klajumiem iezvana vasaru. Pirmo reizi tie tika novēroti 2013. gada 20. novembrī. Jau decembra sākumā tie bija izpletušies pāri visam baltajam kontinentam. NASA kosmiskais aparāts AIM vēro mākoņus un to uzvedību.
Sudrabaino mākoņu agrais uznāciens

Sudrabaino mākoņu agrais uznāciens (1291/0)


Publicēts: 9.06.2013
Katru vasaru virs ziemeļpola ir novērojams kaut kas neparasts un brīnišķīgs. Ledus kristāli aplīp ap meteoru atstātajiem putekļiem, veidojot elektrozilus mākoņus, kas fascinējoši viļņojas tumšajās debesīs. Sudrabainie mākoņi ar savu klātbūtni visvairāk aplaimo tos, kas dzīvo tuvāk polārajiem apgabaliem un katru gadu to novērošanas sezonas sākums tiek…
Derečo uzbrūk ASV austrumu krastam

Derečo uzbrūk ASV austrumu krastam (1682/0)


Publicēts: 4.07.2012
2012. gada 29. jūnijā Indiānas štata ziemeļrietumos sākās vētra, kas pārvietojās Atlantijas okeāna virzienā. 10 stundu laikā vētra izgāza kokus, nogāza elektrības stabus un vairāk kā miljonu iedzīvotāju atstāja bez elektrības.
Glorija, glorija!

Glorija, glorija! (2193/0)


Publicēts: 28.06.2012
Virs Klusā okeāna plešas slāņu gubumākoņi. Tie kalpo kā interesants fons varavīksnei līdzīgajai optiskajai atmsofēras parādībai, kas tiek dēvēta par gloriju. Šī parādība visbiežāk redzama kā koncentriski krāsaini gredzeni miglas fonā.
Naktī spīdošie

Naktī spīdošie (2419/0)


Publicēts: 27.06.2012
Vai šogad esi redzējis kādu sudrabaino mākoni? Neesi pārliecināts, ka tas, ko redzēji, ir polārie mezosfēras mākoņi, kas naktī spīd ar spokaini sudrabainu gaismu? Aplūko šo fotogrāfiju, kuras autors ir Starptautiskās kosmiskās stacijas iemītnieks. Tajā labi redzami sudrabainie mākoņi.
Tunguska, komēta un sudrabainie mākoņi

Tunguska, komēta un sudrabainie mākoņi (6568/10)


Publicēts: 25.06.2009
Tunguskas fenomens jeb katastrofa, kuras rezultātā tika nolīdzināti aptuveni 2000 km2 meža Sibīrijā, joprojām ir viens no lielākajiem noslēpumiem. Kornela universitātes zinātnieki uzskata, ka viņiem ir izdevies noskaidrot, kas gan notika 1908. gada vasarā virs Sibīrijas plašumiem.
Infrasarkanais saulriets

Infrasarkanais saulriets (4511/0)


Publicēts: 17.05.2009
Mums prieks, ka StarSpace lasītāji ir biežāk sākuši pievērsties debesīm un tajās lūkoties, pamanot dažādas neparastas parādības. Vakar saņēmām e-pastā ziņu par Sauli, kas bija redzama pēc Saules rieta, bet ne ar acīm, bet tikai caur fotokameru. "Vai arī patiešām šī ir teiksmainā planēta nibiru, ko redzēju?" rakstīja mums lasītājs.
Atmosfēras gari

Atmosfēras gari (3917/1)


Publicēts: 25.02.2009
Kas ir atmosfēras gari? Troļļi, elfi un fejas, kas dejo virs mūsu galvām? Telavivas universitātes zinātnieki ir atklājuši "garus", kas zibinās atmosfērā, un kurus varētu pat sajaukt ar citplanētiešu lidaparātiem.
Laimīgie zviedri

Laimīgie zviedri (2995/0)


Publicēts: 18.01.2009
Sudāna, Kanāda, ASV. Tagad šo veiksminieku saimei ir pievienojusies arī tepat blakus esošā Zviedrija. Ja bolīdi jeb ugunsbumbas turpinās krist tikpat efektīvi, kas zin, varbūt Latvijā paveicas ieraudzīt nākamo. Turiet acis plaši vaļā, fotoaparātu vai videokameru pie rokas un gaidiet.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!
MĒNESS FĀZE