ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Habls dārza šķūnītī


Publicēts: 26.01.2010

Ja aplūkojat Pītera Šā fotogrāfijas, tad šķiet, ka viņa dārza šķūnītī slēpjas vismaz Habla cienīgs teleskops. Ar savām astrofotogrāfijām viņš ir pārsteidzis pat profesionālos astronomus.

Šā ir 38 gadus vecs vaļasprieka astronoms. Savā dārza mājiņā viņš ir izgriezis caurumu un izveidojis pieticīgu observatoriju un fotografē dažādus Visuma objektus ar savu 8'' teleskopu.

Viņa fotogrāfijas, kurā redzami visdažādākie Visuma objekti daudzu gaismas gadu attālumā no Zemes, nereti tiek salīdzinātas ar 2,5 miljards USD vērtā Habla teleskopa fotogrāfijām.

Šā observatorija un fotografēšanas aprīkojums viņam ir izmaksājis aptuveni 20 000 GBP. "Liela daļa vīriešu niekojas ar dārza mājiņām, manējā ir nedaudz progresīvāka nekā vairums šo ēku," piebilda Šā.

"Es to aprīkoju ar atvelkamu jumtu, lai es komfortablos apstākļos varētu vērot debesis. Mans aprīkojums nav nekas izcils, bet tas tikai pierāda, ka logs uz Visumu ir pieejams visiem, pat ar visniecīgāko budžetu," stāstīja fotogrāfs.

"Man ir jābūt pacietīgam un jāfotografē vairāku mēnešu garumā, jo Lielbritānijas debesis bieži ir apmākušās un jums vajag skaidru laiku," teica Šē.

Biroja darbinieks, kas dzīvo netālu no Velšpūlas, ir bijis aizrautīgs astronomijas interesents kopš septiņu gadu vecuma, kad māte viņam nopirka 5 GBP vērtu teleskopu.

Viņa attēlu kolekcijā ir atrodami tādi Visuma dārgumi kā Pērtiķa galvas miglājs, M33 jeb Vējdzirnavu galaktika, Andromēdas galaktika un Liesmojošās zvaigznes miglājs. Šie un daudzi citi attēli, kur katrs veidots, kombinējot vismaz 30 atsevišķas fotogrāfijas, ir apkopoti grāmatā "Mirror Image".

Šā ir ļoti pateicīgs savai sievai, kas nenogurstoši atbalstīja viņa ilgstošās nakts sesijas, pienesot vīram neskaitāmas kafijas krūzes.

Sīkāk izlasīt par autoru, viņa izmantoto aprīkojumu, kā arī pašus attēlus varat apskatīt viņa mājaslapā - Astropix.

Telegraph

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: