ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Apļi Čīles debesīs


Publicēts: 27.05.2013

Pirmajā mirklī šķiet, ka šajā fascinējošajā attēlā redzami viļņi, kurus radījis ezerā iemests akmens. Un tomēr apļi ir rezultāts zvaigžņu šķietamajai kustībai dienvidu puslodes debesīs un prasmīga fotogrāfa darbam. Attēls fotografēts no 3060 metrus augstā Cerro Armazones kalna, kas atrodas Atakamas tuksneša centrālajā daļā Čīles Andos.

Garās, gaišās strīpas ir zvaigžņu ceļi, kur katra atsevišķā strīpa atbilst vienai zvaigznei. Atstājot kameras diafragmu atvērtu ilgāku laiku, iespējams ieraudzīt zvaigžņu ceļus, kurus nav iespējams uztvert ar neapbruņotu aci. Lai panāktu šo efektu vajag vismaz 15 minūšu garu kopējo ekspozīciju. Šajā gadījumā fotogrāfs sakombinēja vairākus īsākas ekspozīcijas attēlus. Platleņķa objektīva izmantošana ļauj ieraudzīt gan debesu ziemeļpolu labajā pusē, gan ekvatoru virs īsākā torņa.

Iespaidīgais zvaigžņu ceļu skaits attēlā apliecina debesu kvalitāti virs Armazones kalna. Atmosfēra tur ir ļoti tīra, kā arī nav gaismas piesārņojuma. Šis ir tikai viens no iemesliem, kādēļ Cerro Armazones ir izvēlēts par Eiropas ekstrēmi lielā teleskopa (E-ELT) mājvietu.

Komentāri

 1. Andis tieši 30.05.2013 domāja šādi:

  Saprotu, platleņķis, bet vienalga izskatās jocīgi ka labajā un kreisajā pusē zvaigžņu ceļi maina virzienu.

 2. Ortsa tieši 30.05.2013 domāja šādi:

  Jaaaa,tiiras debesis tur gan!! Interesanti, vai tik labaa vietaa vareetu uztaisiit vienu ekspoziiciju uz tik ilgu laiku un dabuut kaut ko liidziigu(tb nesaliekot daudz kadru kopaa)?

 3. shauttra tieši 30.05.2013 domāja šādi:

  Domāju ka nereāli to dabūt ar vienu kadru. Pēc pieredzes 2 stundu laikā, ziemā, bildē jau bija gaišs kā dienā.

 4. Andis tieši 30.05.2013 domāja šādi:

  Te vienā fotoforumā savulaik bija parakstīta metode ar īsām ekspozīcijām http://www.fotoblog.lv/sch/584

 5. shauttra tieši 30.05.2013 domāja šādi:

  Jā, tikai svarīga lieta - atslēgt kamerā trokšņu slāpētāju opciju, citādi pēc katras ekspozīcijas kamera taisa vienu melno kadru ar tādu pašu ekspozīciju. Beigās strīpas sanāk ar iztrūkumiem...


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!