ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Spitzera siltās bildes


Publicēts: 18.08.2009

Spitzera teleskopa mūžā ir sācies jauns periods - siltais periods, jo pēc vairāk kā piecu ar pus gadu darba ir beidzies šķidrais dzesētājs. Ir tapuši pirmie attēli, izmantojot divus infrasarkano staru kanālus, kas darbojas 30 grādu temperatūrā pēc Kelvina.

Pirmajā attēlā redzams mākonis DR22, kas atrodas Gulbja zvaigznājā un kur dzimst jaunas zvaigznes. Spitzera teleskops spēj redzēt gan putekļus, gan ieskatīties aiz tiem. Zilganie apgabali ir putekļainie mākoņi, bet oranžīgie - pārsvarā karstā gāze.

Otrajā attēlā redzama relatīvi mierīga galaktika NGC 4145. Šajā galaktikā veidojas ļoti maz zvaigznes. Tā atrodas 68 miljons gaismas gadu attālumā Medību suņu zvaigznājā.

Trešajā attēlā redzama mirstoša zvaigzne, kas pazīstama arī kā NGC 4361. Šī zvaigzne, kas kādreiz bija līdzīga Saulei, ir pazaudējusi ārējos atmosfēras slāņus, kas aizplūduši kosmosā. Šis ir neparasts planetārais miglājs, kuram redzamas četras matērijas izplūdes vietas. Astronomi domā, ka miglāja centrā patiesībā varētu būt divas mirstošas zvaigznes.

NASA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!