ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Pāri visumam


Publicēts: 1.02.2008

"Mīlas stāsts starp britu puisi un amerikāņu meiteni aizsākas 60.tajos gados, laikā, kad visu pasauli pāršalc protesti pret karadarbību. Filmas darbība no Liverpūles kuģu būvētavas pārmetas uz Detroitas nemierīgajām ielām un Vjetnamas kara laukiem. Bītlu mūzika, hipiju bohēma, abu jauniešu šķiršanās un centieni atrast atpakaļceļu vienam pie otra, pat ja būtu jāšķērso visa pasaule." (Forumcinemas.lv)

Bet šoreiz ne par konkrēto filmu.

Pirmoreiz civilizācijas vēsturē NASA kosmosā nosūtīs dziesmu tiešā veidā. 5. februārī Polārzvaigznes virzienā aizskanēs Bītlu dziesma "Pāri visumam" (Across the Universe). Ar šādu nosaukumu patlaban Latvijā ir iespējams noskatīties filmu, kurā skan Bītlu dziesmas.

Šī translācija iezīmēs šīs dziesmas ierakstīšanas 40gadi un NASA kosmosa iekarošanas ēras 50gadi. Pirms 50 gadiem, kā jau mēs zinām, startēja ASV pirmais mākslīgais pavadonis Explorer 1. Pirms 45 gadiem tika dibināts Tālā visuma izpētes tīkls (Deep space network jeb DSN). DSN tīklu veido starptautisks antenu tīkls, ar kuru palīdzību tiek atbalstīti un uzturēti dažādi kosmisko lidojumu projekti.

Dziesma tiks "palaista" pret Polārzvaigzni, kas atrodas 431 gaismas gadu attālumā. Dziesma brāzīsies cauri visumam ar ātrumu 300 000 km/s. Bijušais Bītlu dalībnieks Pols Makartnijs pauda sajūsmu, ka dziesma, ko praktiski sarakstījis Džons Lenons ir izvēlēta šādam mērķim.

"Pārsteidziši! Lieliski nostrādāts, NASA!" Makartnijs rakstīja kosmosa aģentūrai. "Nosūtiet manu mīlestību ārpuszemes civilizācijām. Visu labu vēlot, Pols."

Lenona atraitne Joko Ono atzina, ka dziesmas pārraidīšana in nozīmīgs notikums.

"Es redzu, ka ir sācies jauns laikmets, kurā mēs sazināsimies ar miljardiem citu planētu visumā," viņa teica.

Šī nav pirmā reize, kad NASA izmanto Bītlu dziesmu. 2005. gadā Makartnijs uzstājās koncertā ar dziesmu "Good Day Sunshine", kas tika translēts uz SKS. Ar dziesmām "Here Comes the Sun", "Ticket to Ride" un "A Hard Day's Night" tikušas modinātas astronautu apkalpes lidojumu laikā.

5. februārī visi interesenti ir aicināti atskaņot šo dziesmu laikā, kad to kosmosā translēs NASA. Līdz 5. februāra pulkstens 02:00:00 sameklējiet šo dziesmu un pievienojieties NASA translācijai! Kas zin, varbūt pirmie "citplanētieši" ieradīsies uz Zemes, spēlējot tieši šo dziesmu...

NASA

Komentāri

  1. Puma tieši 1.02.2008 domāja šādi:

    Cerams, ka citplaneetieshiem ir radio uztveereejs :)

  2. Aivjans tieši 14.02.2008 domāja šādi:

    gan jau, ka viņiem ir radiouztvērējs, tikai neticu, ka tāds, kāds nepieciešams, lai mūs uztvertu un kur nu vēl sazinātos


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: