ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Heršels un Planks kavēsies, bet GOCE gatavs startam


Publicēts: 14.03.2009

GOCE, par kuru esam jau rakstījuši, beidzot ir gatavs startam un, ja nekas nemainīsies, startēs no Pļeseckas kosmosdroma jau 16. martā plkst. 16:21 pēc Latvijas laika. Savukārt gan Heršela, gan Planka starts ir atlikts par dažām nedēļām, lai veiktu papildus pārbaudes, atbīdot startu no 16. aprīļa vismaz līdz aprīļa beigām.

GOCE ir pirmais no satelītiem, kuru ESA palaiž Earth Explorer (Zemes pētnieks) projekta ietvaros. GOCE veidos Zemes gravitācijas lauka karti, lai rezultātā izveidotu detalizētu geoīda modeli.

Savukārt Planka mikroviļņu observatorija, kas startēs ar to pašu Ariane 5 nesējraķeti, ar ko Heršela teleskops, ir paredzēta reliktā starojuma izpētei. Heršela teleskopā, kurš veiks izpēti infrasarkanajā spektrā un submilimetru viļņos, ir lielākais viengabala spogulis, kāds jebkad ir nosūtīts kosmosā. Tā diametrs ir 3,5 metri. Tas spēs savākt starojumu no aukstākajiem un tālākajiem visuma objektiem.

Turēsim īkšķus gan par GOCE, gan arī par abiem interesantajiem projektiem, lai to starti izdodas veiksmīgi un plašajam pētnieku lokam tuvējā visumā pievienojas jauni un spēcīgi instrumenti.

 

ESA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!