ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

100 metru Ares I-X


Publicēts: 15.08.2009

Vairāk nekā 25 gadus NASA kosmodromos pacēlās vieni un tie paši kosmosa kuģi. Šobrīd šo ierasto ritmu izjauc jauna tipa nesējraķetes Ares I-X aptuveni 100 metrus garais korpuss, kura salikšana ir tikko pabeigta. Izmēģinājuma lidojums ieplānots šā gada 31. oktobrī.

"Vairāk nekā trīs gadus ilgais NASA un piesaistīto organizāciju kopdarbs ir noslēdzies ar šo vēsturisko brīdi," teica Ares I-X projekta vadītājs Bobs Ess. "Pārbaudes lidojums ir svarīgs moments Ares turpmākajā izstrādē, un tas būs pirmais Constellation programmas lidojums."

Ares I-X ir aprīkota ar vairāk nekā 700 dažādiem uztvērējiem, kuri 2,5 minūšu ilgā lidojuma laikā vāks datus.

Tagad, kad Ares I-X ir salikta, tiks veikti daudz un dažādi testi, pārbaudot raķetes un instrumentu gatavību startam. Tai skaitā tiks veikta arī raķetes izturības pārbaude.

Ares raķete ir otrā garākā, kāda ir stāvējusi Kenedija kosmosa centrā. Nedaudz garākas bija Saturn nesējraķetes, kas nogādāja astronautus uz Skylab kosmiskajām stacijām 1970tajos gados.

Tā kā NASA plāno pārtraukt vairākkārt izmantojamo kosmosa kuģu lidojumus 2010. vai 2011. gadā, Constellation programma, kas varētu uzsākt lidojumus jau 2015. gadā, būs turpinājums kosmosa apguves procesā. Jaunā Ares un Orion sistēma ietilpst NASA ambiciozajos plānos nogādāt cilvēku uz Mēness jau 2020. gadā.

Ares I-X nav pilna Ares I nesējraķetes versija. Tā sastāv no augšējās pakāpes maketa un Oriona masas simulātora. Raķetē ir iebūvēts piektais segments no piecdaļīgās pirmās pakāpes, kas ir izveidota, balstoties uz četrdaļīgā cietās degvielas nesēja, kas tiek izmantots vairākkārt izmantojamo kosmosa kuģu startos.

NASA, CollectSpace

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!