Uzdāvini zvaigznes!
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Dzīve uz citām planētām

Kā aizbēgt no Zemes: SpaceX versija

Kā aizbēgt no Zemes: SpaceX versija (1050/2)


Publicēts: 28.09.2016
Kā kolonizēt Marsu? SpaceX kompānijas vadītājam Elonam Maskam ir plāns. Kā viņš pats izteicās Starptautiskajā astronautikas kongresā (IAC), kas šogad notiek Gvadalahārā (Meksika), tad tas nav mākslinieka skatījums, tie ir reāli aprēķini un modeļi, kas ir tehnoloģiski realizējami. Aptuveni stundu garās prezentācijas laikā Masks iepazīstināja ar plānu,…
Deviņas tehnoloģijas no

Deviņas tehnoloģijas no "Marsietis" (1526/2)


Publicēts: 21.08.2015
Iespējams, ka tā ir krāsa, iespējams, ka visai straujā pārvietošanās pa debesu jumu cauri zvaigznājiem, bet varbūt kaut kas pavisam netverams un neizskaidrojams, kas padara Marsu īpaši pievilcīgu un iztēli rosinošu. Agrīnie novērojumi ar teleskopiem rosināja domas par saprātīgu būtņu radītiem kanāliem. Doma par apdzīvoto Marsu bija tik reāla, ka 1938.gadā…
170 zīdtārpiņi pusdienās

170 zīdtārpiņi pusdienās (1932/0)


Publicēts: 15.01.2009
Slavenais Zīda ceļš, Ķīna un zīdtārpiņi - par to jūs noteikti esat dzirdējuši. Niecīgie kāpuri, kuru vērptais pavediens reiz bija vērtīgāks par cilvēku dzīvībām, tagad var izrādīties ne mazāk svarīgi, lai nodrošinātu cilvēku pastāvēšanu kosmisko lidojumu laikā.
Orientēšanās uz Mēness

Orientēšanās uz Mēness (1633/1)


Publicēts: 22.07.2008
Tie, kas kaut reizi savā mūžā ir izbaudījuši GPS priekšrocības, noteikti šo servisu izmantos atkal un atkal. Lai gan uz Zemes ir iespējams orientēties arī pēc ceļa zīmem un citiem objektiem, uz citām planētām un debesu objektiem šāda orientācija nav iespējama. Apmaldīties uz Mēness vai Marsa, kad skābeklis ir ierobežotā daudzumā, nebūtu patīkami.
Sekss kosmosā

Sekss kosmosā (3474/1)


Publicēts: 13.07.2008
Nē, Starspace.lv nav kļuvusi par kārtējo dzelteno lapeli, kas apmeklētāju piesaistīšanai izmanto lētus paņēmienus. Tuvojas brīdis, kad cilvēks dosies kosmosā uz ilgāku laiku - Mēness bāze, ceļojums uz Marsu. NASA nostāja patlaban ir - "Mēs nepētām seksualitāti kosmosā". Toties NASA zinātnieks Džeisons Krings uzskata, ka šo aspektu nedrīkst atstāt novārtā.
Ar puvušām olām uz Marsu!

Ar puvušām olām uz Marsu! (2974/0)


Publicēts: 7.05.2008
Ja nedzīvojat kalnu alā un pēdējo cilvēku neesat redzējis pirms 30 gadiem, palūkojieties apkārt uz saviem kolēģiem, ģimenes locekļiem, tiem, ar kuriem kopā braucat tramvajā. Vai spētu kopā ar vēl jebkuriem diviem cilvēkiem pavadīt šaurā telpā vismaz 3 gadus?
Misija uz Mēness

Misija uz Mēness (2353/0)


Publicēts: 20.04.2008
"Mēs dzīvosim uz Mēness, strādāsim uz Mēness, taisīsim raktuves un izmantosim Mēness resursus," teica NASA darbinieks Karls Valzs.
Piepūšama Mēness bāze

Piepūšama Mēness bāze (2146/0)


Publicēts: 17.11.2007
Nē tas nav nekāds joks, jo NASA ir paziņojusi, ka jau nākamā gada sākumā Anatarktīdā tiks izmēģināts piepūšams mājoklis, kas paredzēts ekspedīcijām uz Mēnesi un Marsu.
MĒNESS FĀZE