ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Reja un Helēna (1662/0)


Publicēts: 13.03.2010

NASA zondes Cassini pēdējais lidojums garām Saturna pavadoņiem Rejai un Helēnai ir noritējis ļoti veiksmīgi. Pat neapstrādātās fotogrāfijas ir ļoti kvalitatīvas un sniedz bagātīgu informāciju par abiem pavadoņiem.

Pirmajā attēlā, kas fotografēts no aptuveni 14 000 kilometru attāluma, redzama daļa no Saturna pavadoņa Rejas. Ir zināms, ka šī pavadoņa albedo ir visai augsts. Attēlā redzama plaisa, kura ir ļoti gaiša, ja salīdzina ar apkārtējo virsmu.

Savukārt otrā fotogrāfija ir fotografēta aptuveni 40 minūtes pēc tam kad Cassini atradās vistuvāk Rejai. Tajā redzami ļoti daudz dažādu izmēru krāteri. Interesanti, ka krāteru malas ir relatīvi gaišākas par apkārtējo virsmu.

Aptuveni 1,25 stundas pēc vistuvākā punkta, Cassini ar platleņķa kameru nofotografēja Rejas portretu. Reja ir gandrīz pilnībā apspīdēta un praktiski nav redzamas ēnas.

Šī pārlidojuma laikā zondei izdevās nofotografēt vēl kādu citu Saturna pavadoni - Helēnu. Attēlā redzama tā "nakts" puse, kuru apgaismo no Saturna atstarotā Saules gaisma.

Nākamais pavadonis, kuram Cassini tuvākajā laikā lidos garām, ir Dione. Gaidīsim 7. aprīli!

NASA JPL

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!