ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Jaunākie attēli no Saturna sistēmas


Publicēts: 12.05.2010

NASA zonde Cassini nenogurdināmi un nepārtraukti apgādā Zemes iedzīvotājus ar arvien jauniem un pārsteidzošiem attēliem no citām pasaulēm - Saturna un tā neskaitāmo pavadoņu sistēmas.

Pirmajā attēlā redzams kā Saturna gredzeni, kurus daļēji aizēno planēta, pārdala uz pusēm Saturna lielāko pavadoni Titānu. Saturna nakts puse atrodas pa kreisi un nav redzama attēlā. Dūmakainais Titāns ir redzams virs un un zem gredzeniem, bet Mimass, kura diametrs ir 396 kilometri atrodas uz leju no gredzeniem. Ja ļoti rūpīgi aplūkosiet attēla lielāko versiju, tad gandrīz vai attēla pašā centrā, virs augšējās gredzena daļas pamanīsiet tādu kā nelielu uzkalniņu. Tas ir Atlass, kura diametrs ir tikai 30 kilometri.

Otrajā fotogrāfijā varat aplūkot divus no Saturna pavadoņiem, kas riņķo ārpus F gredzena. Pa kreisi ir 81 kilometru lielā Pandora, bet 113 kilometrus lielais Epimetejs - pa labi. Abi pavadoņi atrodas aptuveni 1,3 miljonu kilometru attālumā no NASA zondes Cassini.

Trešajā attēlā Cassini "noķēris" brīdi, kad Epimetejs paiet garām Jānusam. Laika intervāls starp attēliem ir nedaudz mazāks par minūti. Jānusa diametrs ir 179 kilometri, bet Epimēteja - 113 kilometri.

NASA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!