ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Neptūns

S/2004 N1 jeb ko nepamanīja Voyager 2

S/2004 N1 jeb ko nepamanīja Voyager 2


Publicēts: 16.07.2013
Astronomi, izmantojot Habla teleskopu, ir atklājuši vēl vienu Neptūna pavadoni. Tādejādi šobrīd zināmo Neptūna pavadoņu skaits ir sasniedzis 14. Pavadoņa diametrs nepārsniedz 20 kilometrus. Šobrīd S/2004 N1 ir mazākais zināmais Neptūna pavadonis. Tas ir tik mazs, ka 1989. gadā garām lidojošais Voyager 2 to nepamanīja.
Tritona vasara

Tritona vasara


Publicēts: 13.04.2010
Jaunākie Neptūna pavadoņa Tritona atmosfēras pētījumi infrasarkano staru spektrā liecina, ka tā dienvidu puslodē vasara ir pilnā plaukumā. Pētījumos tika izmantots ESO Ļoti lielais teleskops (VLT). Atmosfērā tika atklāts oglekļa monoksīds un apstiprināta metāna klātbūtne.
Rijīgais, zaglīgais Neptūns

Rijīgais, zaglīgais Neptūns


Publicēts: 1.04.2010
Iespējams, ka kādreiz Neptūns ir aprijis Zemei līdzīgu, bet daudz masīvāku planētu, kas atradusies Saules sistēmas nomalē, papildus nozogot tās pavadoni. Šis process varētu izskaidrot siltumu, kuru izstaro ledus milzis, kā arī tā pavadoņa Tritona neparasto orbītu.
Galileja planēta

Galileja planēta


Publicēts: 12.07.2009
Profesors Deivids Džemisons pēta Galileo pierakstus, kas tapuši pirms 400 gadiem, jo uzskata, ka šajos rokrakstos ir aprakti pierādījumi, kas liecina par to, ka Galileo Galilejs savā laikā atklāja planētu, kuru mēs mūsdienās pazīstam kā Neptūnu.
Aukstākais objekts šaipus Koipera joslas

Aukstākais objekts šaipus Koipera joslas


Publicēts: 3.01.2009
Tā ir auksta un tāla pasaule. Tik tāla, ka cilvēka veidota kosmosa zonde to ir apmeklējusi tikai vienreiz. Tik auksta, ka iespējams, ka tieši Tritons ir visaukstākais objekts pirms Koipera joslas. Tomēr tas ir viens no retajiem ģeoloģiski aktīvajiem pavadoņiem.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!