ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Fobosam ir gravitācija!


Publicēts: 14.03.2010

2010. gada 3. martā Marsa pavadonim Fobosam kārtējo reizi garām lidoja Eiropas kosmosa aģentūras zonde Mars Express. Ir veikta iegūto datu sākotnējā analīze, kas liecina, ka Fobosam ir gravitācija, kas palīdzēs noskaidrot, kas "lācītim vēderā".

Mars Express radio zinātnes komanda Martina Pēcolda (Ķelnes universitāte) vadībā ir veikusi radiometrijas datu analīzi.

NASA radiostacija DSS-63, kas atrodas netālu no Madrides, uztvēra ienākošo signālu 8,4 GHz un 2,3 GHz frekvencē. Frekvences izmaiņas norāda uz Fobosa gravitāciju.

Pelēkā līnija attēlo frekvences izmaiņas, kuras radīja Foboss aptuveni 20 minūšu periodā, kad zonde atradās vistuvāk Marsa pavadonim. Pirms šī vistuvākā punkta Fobosa ietekme uz kosmosa kuģi ir niecīga. Vistuvākajā punktā, kā redzams, notiek straujas frekvences izmaiņas. Tas ir Foboss, kas izmaina Mars Express orbītu.

Zilā līnija ir teorētiski aprēķinātās izmaiņas, ņemot vērā Fobosa masu, kāda tā ir noteikta iepriekšējo pārlidojumu laikā, un to, ka masa ir vienmērīgi izkliedēta visā pavadoņa tilpumā. Starp zilo un pelēko līniju ir vērojamas novirzes, kuras radio zinātnes komanda analizēs, lai noteiktu masas izvietojumu.

ESA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!