ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Mazais Sarkanais Plankums (1805/1)


Publicēts: 26.01.2017

2016.gada 11.decembrī NASA kosmiskā aparāta Juno kamera JunoCam bija pavērsta pret Jupitera ziemeļu puslodi, kad Juno lidoja garām Jupitera mākoņiem tikai 16 600 km attālumā. Attēlā, kas nofotografēts šajā pārlidojumā, redzami Jupitera mākoņi un vairākas vētru sistēmas, no kurām lielākā ir NN-LRS-1.

NN-LRS-1, kas redzams attēla kreisajā apakšējā daļā, tiek dēvēts par Mazo Sarkano Plankumu. Tas ir trešais lielākais sarkanīgais anticiklons uz milzu planētas. To novēro jau 23 gadus.

Anticiklons ir atmosfēras fenomens, kur spēcīgi vēji rotē ap augsta atmosfēras spiediena centrālo daļu. Ziemeļu puslodē tie rotē pulksteņa rādītāja virzienā, bet dienvidu puslodē - pretēji pulksteņa rādītāja virzienam.

Mazajam Sarkanajam Plankumam nav izteiktas krāsas, varbūt nedaudz brūnganīgāks centrs.

NASA

Komentāri

  1. cydonia tieši 27.01.2017 domāja šādi:

    piezīme. attēls uzņemts ar JUNOCAM, kas nav gluži zinātnisks instruments. attēlus kurus uzņem JUNOCAM izvēlas cilvēki publiskā web vietā. misijas vadībā aiz JUNOCAM nav neviena cilvēka, nav nekādas attēlu pēcapstrādes, tas ir "ziepjutrauks" sociālām aktivitātēm. viss kas no JUNOCAM tiek saņemts pa taisno RAW veidā nonāk publiskā web vietā un katrs kam nav slinkums var nodarbnoties ar pēcapstrādi pēc savas gaumes un patikšanas.

    ja arī tev ir vēlēšanās ko nebūt uzfočet ar JUNOCAM, vari pieteikt savu "foto mērķi" un piedalīties publiskā balsošanā. par ko vairāk nobalso, to arī fočē. techniskās detaļas, kad, ko var, kādās izšķirtspējās utt var atrast weblapā.

    https://www.missionjuno.swri.edu/junocam


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: