ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Viena diena slavas saulītē (2074/0)


Publicēts: 17.04.2008

Sensacionālās ziņas nez kāpēc ceļo daudz ātrāk par faktiem. Vakardien Vācijas skolnieks slavas saulītē pabija pavisam īsu brīdi, pateicoties ziņu aģentūras AFP izplatītajiem apgalvojumiem, ka NASA apstiprinājusi, ka nāvējošā asteroīda trajektorijas korekcija ir pareiza.

Stīvens Česlijs no NASA NEO programmas apgalvo, ka Apofiss tomēr nelidos garām nevienam pavadonim. Geosinhronie pavadoņi riņķo aptuveni 42 000 km attālumā, veidojot tādu kā riņķi ap Zemes ekvatoru. Apofiss Zemei vistuvāk atradīsies augstos platuma grādos. Ekvatoram asteroīds palidos garām 90 minūtes pirms maksimālās pietuvošanās, tobrīd būdams 52 000 km attālumā, kur nav mākslīgo pavadoņu. Iespējamā kļūda ir 1650 km, kas tomēr ir pārāk mazs attālums, lai asteroīds trāpītu kādam pavadonim.

NASA paziņojumā joprojām tiek uzskatīts, ka Apofiss sadursmes iespējas ar Zemi ir 1 pret 45 000. Ziņu aģentūras AFP izplatītajā jaunumā bija teikts, ka NASA ir sazinājusies ar ESA un apstiprinājusi, ka Nika aprēķini ir pareizi. NASA NEO projekta vadītāja Donalda Jeomena paziņojumā redzams, ka AFP apgalvojums nav patiess.

"Preturnā ar visiem jaunākajiem preses paziņojumiem, neviens nav sazinājies ar NASA NEO projektā iesaistītajām iestādēm," piebilda Jeomens.

NASA zinātnieku aprēķinus ir apstiprinājusi neatkarīga zinātnieku grupa Pizas universitātē, kuru aprēķini liecina, ka sadursmes iespēja ir 1 pret 48 000.

Šobrīd asteroīds debesīs atrodas pārāk tuvu Saulei, lai to varētu novērot. 2011. gadā novērojumi tiks atsākti un turpināti vairākus gadus. Iegūtie dati noteikti palīdzēs precizēt asteroīda trajektoriju.

"Pastāv 95% varbūtība, ka 2014. gadā mēs zināsim visu precīzi," pavēstīja Česlijs.

New Scientist

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: