ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Komēta nāk!


Publicēts: 21.02.2009

Lulina komēta (C/2007 N3), kuru atklāja 2007. gadā Taivānas un Ķīnas astronomu komanda, tuvojas Zemei. Šobrīd tā ir saskatāma kā 8 lieluma zvaigzne, bet iespējams, ka februārī tā jau būs redzama kā 5 lieluma. Izsaiņojiet teleskopus un centieties sameklēt šo "astes zvaigzni".

Vistuvāk Zemei Lulina komēta atradīsies 2009. gada 24. februārī, kad to varēs aplūkot jau ar binokli. Ja esat vietā, kur netraucē gaismas, varat mēģināt to ieraudzīt pat ar neapbruņotu aci.

Ņemot vērā, ka orbīta ir tuvu paraboliskai, jādomā, ka Lulina komēta Saules sistēmas iekšējos reģionus apmeklē pirmo reizi. Patlaban grūti prognozēt kā tā reaģēs uz pieaugošo Saules siltumu.

Attēla, kas pievienots rakstam, autors ir astronoms Karzamans Ahmads, kurš fotografēšanai izmantojis 20'' teleskopu. Kopējais ekspozīcijas laiks ir 24 minūtes. Attēlā labi redzama komētas aste un anti-aste.

Jāsaka gan, ka Latvijā šī komēta šobrīd ir redzama rīta stundās, kad pie austrumu, dienvidaustrumu horizonta parādās Svaru zvaigznājs. Komēta pamazām pāries uz Jaunavas un tad uz Lauvas zvaigznāju, kur tā jau būs redzama krietni vien labāk. 23. februārī komēta debesīs atradīsies netālu no Saturna, bet 26. un 27. februārī jūs to varēsiet vērot pavisam tuvu Regulam Lauvas zvaigznājā.

Komētas redzamība (~23:30)21222324 un 27 februāris.

Kā sameklēt Lauvas zvaigznāju #1#2

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: