ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Izvēlies vārdu asteroīdam


Publicēts: 27.01.2010

Pavisam nedaudz laika palicis, lai jūs paspētu nobalsot par vārdu asteroīdam 202373. Pirmās kārtas noslēgumā ir atlasīti pieci favorīti - Ubuntu, Jabulani, Mzanzi, Ilitye un Isiqobo, no kuriem jāizvēlas jums interesantākais. Balsojums noslēgsies 2010. gada 31. janvārī.

Iespējams, ka šī ziņa nekad nenonāktu StarSpace vortālā, bet mani piesaistīja asteroīda atklājējas vārds un uzvārds.

Asteroīdu 202373 2005. gada 11. martā atklāja doktore Amanda Gulbis, kas strādā Dienvidāfrikas Astronomijas observatorijā. Atklājums tika izdarīts ar Kitpīkas Nacionālās observatorijas 4 metru teleskopu. Asteroīds ir klints bluķis, kura izmēri svārstās no 1 līdz 5 kilometriem. Tā orbīta atrodas aptuveni 500 miljons kilometru attālumā no Zemes.

Savu balsi varat atstāt projekta mājaslapā. Cilvēks, kurš būs iesūtījis uzvarējušo nosaukumu, balvā saņems 6'' Orion SkyQuest Classic Dobsonian teleskopu. Savukārt no balsojuma dalībniekiem tiks izlozēts viens, kas saņems dāvanu no SAAO/SALT.

Bet nu mazliet par Amandu, kuras vārds un uzvārds pirmajā mirklī uzvēda domas par Latviju. Astrofiziķe nāk no ASV Ohaijo štata. Astrofiziķes doktores grādu viņa ieguvusi Kolorādo universitātē 2002. gadā. 2003. gadā viņa sāka darboties Masačūsetsas tehnoloģiju institūtā, novērojot mazos objektus Saules sistēmas ārējos reģionos. SALT projektam viņa pievienojās 2008. gadā. Amandai ir divas mājaslapas - MIT un SAAO.

Interesanti, vai Amanda zina latviešu valodu, vai tomēr tā ir tikai apbrīnojama sakritība, ka viņas vārds un uzvārds ir tik ļoti latvisks?

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: