ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

ISON jau garām Marsam


Publicēts: 3.10.2013

ISON nepielūdzami tuvojas. Pirms dažām dienām tā pabrāzās garām Marsam un jau 2013. gada 28. novembrī tā sasniegs punktu, kad tā savā orbītā atradīsies vistuvāk Saulei. 2013. gada 29. septembrī NASA zonde Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) veica virkni manevrus, lai ar HiRISE kameru varētu nofotografēt ledainās viešņas lidojumu garām Marsam.

Lai arī fantastiski krāšņas komētas ar milzu asti vietā jūs aplūkojat tikai nelielu gaišāku pikseļu sakopojumu, tā patiesi ir komēta. Komētas koma ir visai blāva, kas ļauj labāk novērtēt komētas kodola izmērus, kā arī tās kopējo spožumu, kas palīdzēs labāk izprast komētas uzvedības modeli, kā arī plānot turpmākos novērojumus.

Novērojumu brīdī zondi no komētas šķīra aptuveni 12 miljoni kilometru. HiRISE kamera fotografēja komētu arī 1. un 2. oktobrī, kad "astes zvaigzne" atradās vēl tuvāk planētai, lai gan šajos datumos komētas apgaismojums, skatoties no Marsa, bija sliktāks.

Sākotnējā datu analīze liecina, ka komētas spožums atpaliek no prognozētā. Komēta joprojām atrodas visai tālu no Saules un ir cerība, ka, tuvojoties Saulei, komēta kļūs ievērojami spožāka un Zemes iedzīvotāji gada nogalē varēs vērot ISON komētu ar neapbruņotu aci.

Tiek uzskatīts, ka ISON mājvieta ir Oorta mākonis un tā pirmo reizi pārvietojas Saules sistēmas centra virzienā. 2013. gada 28. novembrī tā atradīsies tikai 1,16 miljonu kilometru attālumā no Saules.

ISON komētu atklāja Vitālijs Ņevskis un Artjoms Novičonoks, kad tā atradās starp Saturnu un Jupiteru.

HiRISE

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!