ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Zemes izpētes satelīti

Peldošās plastmasas medības no kosmosa

Peldošās plastmasas medības no kosmosa


Publicēts: 27.03.2018
Katru gadu Zemes okeānos nonāk aptuveni 10 miljoni tonnu plastmasas, kas ir atrodama ne tikai piekrastēs, bet arī atklātā okeānā no ekvatora līdz pat polārajiem apgabaliem. Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) izstrādā risinājumus, kas ļaus ne tikai konstatēt vietas, kur plastmasas atrodas visvairāk, bet arī izprast šīs problēmas apmērus un atrast iespējamos…
GOES-16 pirmie attēli

GOES-16 pirmie attēli


Publicēts: 24.01.2017
GOES-16 ir NOAA nākamās paaudzes ģeostacionārais satelīts, kas turpmāk veiks Zemes novērojumus. Ir publiskoti pirmie ABI (advanced baseline imager) instrumenta fotografētie attēli, kas uzņemti 2017.gada 15. janvārī.
„Venta-1” tiek gatavota startam

„Venta-1” tiek gatavota startam


Publicēts: 1.04.2016
Šā gada 16. – 17.martā Ventspils Augstskolas pārstāvji piedalījās „Venta-1” vibrācijas testos, ko organizēja Brēmenes Universitātes partneri Minhenē. Saskaņā ar līgumu, kas noslēgts 2015.gada janvārī starp Brēmenes Universitāti un Ventspils Augstskolu, plānots, ka satelīts „Venta-1” tiks palaists orbītā ap zemi ar Indijas nesējraķeti PSLV šī gada otrajā…
SENTINEL-3A nākamie instrumenti

SENTINEL-3A nākamie instrumenti


Publicēts: 9.03.2016
Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) Zemes novērošanas pavadonim Sentinel-3A pārbaudes un kalibrēšanas režīmā darbojas jau trīs instrumenti. Kā pirmais tika ieslēgts okeānu un sauszemes krāsu instruments (OLCI), nākamais rindā bija radara altimetrs (SRAL) un visbeidzot pienāca arī jūras un sauszemes virsmas temperatūras radiometra (SLSTR) kārta. Protams,…
SENTINEL-3A pirmie attēli

SENTINEL-3A pirmie attēli


Publicēts: 3.03.2016
Tikai divas nedēļas ir pagājušas kopš jaunākais Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) Sentinel grupas satelīts SENTINEL-3A ir nogādāts orbītā. Pirmie attēli ir izdevušies un liecina, ka šis satelīts lieliski papildinās esošo floti un nodrošinās jaunu datu plūsmu, kas būs pieejama Eiropas Savienības (ES) Copernicus programmas ietvaros.
Panākta vienošanās par satelīta Venta-1 palaišanu orbītā

Panākta vienošanās par satelīta Venta-1 palaišanu orbītā


Publicēts: 11.12.2015
Beidzot ir panākta vienošanās ar Brēmenes pilsētas Lietišķo zinātņu universitāti par Latvijas nano satelīta Venta-1 palaišanu orbītā. Satelīta Venta-1 ievadīšana orbītā plānota 2016. gada otrajā ceturksnī ar indiešu nesējraķeti PSLV. Precīzs nesējraķetes starta datums vēl nav apstiprināts, jo tas ir atkarīgs no raķetes galvenās kravas gatavības.
Sniega un lietus pavēlniece

Sniega un lietus pavēlniece


Publicēts: 28.02.2014
Artūrs Klarks reiz teica: "Cik nekorekti ir saukt šo planētu par Zemi, ja tā praktiski ir Okeāns." Tā arī ir. Mūsu planēta ir ūdens pasaule. Sauszeme, kuru mēs dēvējam par savām mājām, aizņem mazāk nekā 1/3 no planētas virsmas. Ūdens cirkulē uz Zemes ne mazāk sarežģīti kā asinis mūsu ķermenī. Iztvaikošana, kondensēšanās un nokrišņi pārvieto mitrumu…
Lituanica SAT-1 dosies uz starta laukumu

Lituanica SAT-1 dosies uz starta laukumu


Publicēts: 25.10.2013
Beidzot ir pienācis arī Lietuvas Republiskas vēsturiskais brīdis. Vakar, 2013. gada 24. oktobrī Lietuvas pirmais satelīts Lituanica SAT-1 devās uz ASV, kur tas tiks sagatavots startam 8. decembrī, kad nelielais satelīts dosies uz Starptautisko kosmisko staciju ar kompānijas Orbital Sciences kravas kuģi Cygnus.
GOCE atvadās no saviem faniem

GOCE atvadās no saviem faniem


Publicēts: 23.10.2013
Pēc četru gadu ilgā darba, veidojot precīzu un detalizētu Zemes gravitācijas modeli, Eiropas Kosmosa aģentūras zondes GOCE degvielas rezerves ir izsīkušas. Kopš 2009. gada marta GOCE riņķoja ļoti zemā orbītā ap mūsu planētu. Lai noturētu aparātu tam nepieciešamajā augstumā, bija nepieciešama pastāvīga orbītas korekcija, kurai tika tērēta degviela. Tā…
ESTCube-1 turpina darbu

ESTCube-1 turpina darbu


Publicēts: 2.08.2013
Vakar tika ziņots, ka pirmajam Igaunijas satelītam ESTCube-1 draud sadursme ar Krievijas satelīta COSMOS 2251 atlūzām, kuras radās 2009. gadā, kad minētais Krievijas satelīts sadūrās ar ASV Irridium satelītu. Saskaņā ar ASV Apvienoto kosmosa operāciju centra ziņojumu, atlūza palidos garām satelītam tikai 200 metru attālumā, kas, ņemot vērā iespējamās…
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!