ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Tālāk un tālāk...


Publicēts: 29.12.2009

Jaunais gads tuvojas, bet NASA zonde New Horizons arvien vairāk attālinās no Zemes. Šobrīd ir sasniegts būtisks etaps, kad kosmosa kuģis atrodas tuvāk Plutonam, bet tālāk no Zemes. Pusceļš ir nolidots!

"Šis ir pirmais robežakmens turpmāko 10 mēnešu laikā, kas iezīmē pusi no nolidotā ceļa cauri Saules sistēmai uz nomali, kur atrodas misijas galamērķis Plutons. Mums priekšā ir vēl garš ceļš, bet mēs esam lepni, ka ir izdevies sasniegt tik nozīmīgu brīdi," teica New Horizons misijas zinātnieks Alans Šterns.

Aptuveni četrus gadus pēc starta 2006. gada 19. janvārī zonde atrodas 2,4 miljards kilometru attālumā no Zemes. Kosmosa kuģis ir nedaudz tālāk par pusceļu starp Zemi un Plutonu. New Horizons šobrīd atrodas starp Saturna un Urāna orbītām un katru dienu pietuvojas Plutonam par aptuveni 1,2 miljons kilometriem. Vistuvāk Plutonam New Horizons zonde atradīsies pēc aptuveni piecarpus gadiem - 2015. gada 14. jūlijā.

2010. gada 25. februārī zonde būs pusceļā no Plutona heliocentriskās orbītas kopš tās starta brīža. Savukārt 2010. gada 20. aprīlī zonde būs pusceļā starp Plutonu un Sauli. 2010. gada 17. oktobrī New Horizons būs nolidojis pusi no lidojumam paredzētā laika.

Zonde turpina atrasties "snaudā", veicot minimālu zinātnisko darbu. 2010. gada 5. janvārī plānots pamodināt zondi, lai veiktu 10 dienu ilgu apkopi. Jau nākamajā vasarā plānota intensīvāka un ilgstošāka nomoda fāze.

NASA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: