Uzdāvini zvaigznes!
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Visuma izpētes aparāti

Kepler teleskopa darba mūžs tuvojas noslēgumam

Kepler teleskopa darba mūžs tuvojas noslēgumam (232/0)


Publicēts: 16.03.2018
Vai spēj iedomāties, ka kopš Kepler teleskopa starta ir pagājuši jau deviņi gadi?! Ārprāts, kā tas laiks skrien! NASA teleskops, kas meklē tranzitējošās planētas atrodas aptuveni 150 miljons kilometru attālumā no Zemes. Šo deviņu gadu laikā tas ir pārcietis dažādas likstas. Brīžiem šķita, ka nu ir pienācis misijas gals, bet inženieri veiksmīgi izķepurojušies…
LISA Pathfinder starts veiksmīgs

LISA Pathfinder starts veiksmīgs (913/0)


Publicēts: 5.12.2015
2015.gada 3.decembrī plkst. 06:04 pēc Latvijas laika no Kourou kosmodroma Franču Gvijānā startēja nesējraķete Vega, kas nogādāja kosmosā Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) gravitācijas viļņu reģistrēšanas tehnoloģiju demonstrēšanas aparātu - LISA Pathfinder. Gravitācijas viļņi ir Alberta Einšteina 1915.gada 2.decembrī publicētās Vispārīgās relativitātes…
WISE atklāj tūkstošiem jaunu zvaigžņu

WISE atklāj tūkstošiem jaunu zvaigžņu (1256/1)


Publicēts: 10.03.2014
Daži zinātnieki uzskata, ka tālumā aiz Plutona orbītas mitinās liela, līdz šim neatklāta planēta, kas tiek dēvēta gan par Planētu X, gan par Nemzīdu, gan par Tīhi. Mediji un citi aktīvisti ir izskaistinājuši šo objektu, piešķirot tam atmosfēru, neparastu orbītu, dzīvību uz tā virsmas un pat spēju iznīcināt Zemi. Izpētot simtiem miljoniem debesīs redzamo…
Miljonus vērtais punkts

Miljonus vērtais punkts (1321/3)


Publicēts: 17.02.2014
Šajos Eiropas Dienvidu observatorijas (ESO) Ļoti lielā teleskopa izpētes teleskopa (VST) fotografētajos attēlos redzama Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) observatorija GAIA aptuveni 1,5 miljons kilometru attālumā no Zemes. Kosmiskais aparāts, kas startēja 2013. gada 19. decembrī, nākamos piecus gadus vāks datus, lai izveidotu mūsu galaktikas 3D karti.
Pirmās un pēdējās fotogrāfijas no Gaia

Pirmās un pēdējās fotogrāfijas no Gaia (1002/0)


Publicēts: 7.02.2014
Eiropas Kosmosa aģentūras zvaigžņu vērotāja Gaia pamazām tiek gatavota darbam. Attēlā, kas tapis sagatavošanas laikā, redzama blīva zvaigžņu kopa Lielajā Magelāna Mākonī. Zinātniskās misijas laikā Gaia iegūto datu apjoms būs milzīgs. Lai sasniegtu uzstādītos mērķus, uz Zemi nosūtīs pavisam nelielu daļu informācijas, kas tiks iegūta par katru zvaigzni.
Gaia nokļuvusi savā darba vietā

Gaia nokļuvusi savā darba vietā (931/0)


Publicēts: 8.01.2014
Eiropas Kosmosa aģentūras darbiniece Gaia, kura jau pavisam drīz uzsāks zvaigžņu skaitīšanu, ir nokļuvusi savā darba vietā (L2), kas atrodas aptuveni 1,5 miljonu kilometru attālumā no Zemes. Šo virtuālo punktu sauc par 2. Lagrānža punktu. Gaia startēja 2013. gada 19 decembrī no Korou kosmodroma Franču Gviānā.
Otrā iespēja Kepleram

Otrā iespēja Kepleram (1049/2)


Publicēts: 27.11.2013
Jums šķita, ka ar NASA Kepler teleskopu ir cauri? Izrādās, ka nebūt ne. Jau drīzumā Kepler teleskops atkal varētu pievērsties debesu izpētei. Jaunās misijas K2 ietvaros teleskops turpinās meklēt citplanētas, kā arī novēros zvaigžņu kopas, jaunas un vecas zvaigznes, aktīvās galaktikas un pārnovas.
Šodien tiks izslēgts Planks

Šodien tiks izslēgts Planks (1006/2)


Publicēts: 23.10.2013
2013. gada 23. oktobrī nelielas svinīgas ceremonijas laikā tiks izslēgti Planka teleskopa raidītāji, tādejādi noslēdzot šo veiksmīgo misiju. Planka misijas ietvaros tika veidota ļoti detalizēta kosmiskā mikroviļņu fona starojuma karte, kas palīdzēs zinātniekiem labāk izprast Visuma pirmsākumus un apstākļus, kādi veidojās pēc Lielā Sprādziena un noteica…
Keplera teleskopa misija beigusies?

Keplera teleskopa misija beigusies? (1224/3)


Publicēts: 16.05.2013
Jauno pasauļu atklājējs Visumā - Keplera teleskops - vairs nav spējīgs notēmēt savu 95 megapikseļu aci uz izvēlēto zvaigzni. Šādas bēdīgas ziņas, balstoties uz NASA paziņojumiem, cirkulē vairākos interneta medijos.
Marsa un Merkura misijas izvēlētas

Marsa un Merkura misijas izvēlētas (1705/0)


Publicēts: 5.05.2009
NASA ir izvēlējusies divus jaunus projektus. Viens no tiem paredzēts Marsa izpētei, bet otrs analizēs Merkura atmosfēru. Projekti, kuru izmaksas tiek plānotas ne vairāk kā 38 miljoni USD, vēl vairāk nostiprinās dažādu valstu kosmosa aģentūru sadarbību.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!
MĒNESS FĀZE