ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Venta-1 startēs Līgo vakarā (2345/2)


Publicēts: 16.06.2017

Latvijas pirmais satelīts “Venta-1”, kas izstrādāts sadarbojoties Ventspils Augstskolai un Brēmenes Lietišķo zinātņu universitātei, orbītā ap zemi tiks ievadīts jau šomēnes. Šobrīd satelīts jau atrodas Indijā, pēc ceļojuma uz Indiju vēlreiz tehniski pārbaudīts un uzmontēts uz nesējraķetes. “Venta-1” orbītā tiks nogādāts ar Indijas nesējraķeti PSLV-C38. Indijas kosmosa pētniecības organizācija ISRO ziņo, ka PSLV-C38 tiks palaista kosmosā līdz mēneša beigām. Tā kā raķetes starta brīdi ietekmē ļoti daudz faktoru, tad precīzu starta datumu ISRO parasti publiski iepriekš neziņo. Ar konkrēto startu saistītie speciālisti šobrīd ir informēti, ka starts ir plānots 23. jūnijā un sagaidāms, ka šis datums vairs netiks mainīts.

Kā jau informējām iepriekš, satelīts “Venta-1” tehniski bija gatavs startam pirms gada ar nesējraķeti PSLV-C34, taču, neveiksmīga novietojuma uz raķetes un lielā satelītu skaita dēļ, aprēķini rādīja, ka risks sadurties ar kādu citu satelītu bija pārāk liels, kādēļ mūsu satelīta starts ar PSLV-C34 nenotika.

Šī projekta galvenais mērķis ir veicināt inženierzinātņu studiju attīstību Ventspils Augstskolā. Galvenie eksperimenti, ko plānots veikt ar “Venta-1” ir kuģu satiksmes identifikācijas (AIS) datu uztveršana ar satelīta palīdzību un to pārraide uz zemes staciju Ventspils Augstskolā. Ar šādu satelīttehnoloģiju palīdzību iespējams sekot kuģu maršrutiem daudz plašākā teritorijā, nekā to iespējams izdarīt ar tradicionālām AIS sistēmām, kas izvietotas gar krasta līniju un darbojas 20 – 40 km rādiusā.

Pateicoties satelīta “Venta-1” projektam, jau šobrīd Ventspils Augstskolas IT un Elektronikas programmu studentu bakalauru un maģistru darbu tematikā liels īpatsvars ir ar satelīttehnoloģijām saistītai problemātikai.

Ventspils Augstskola

Komentāri

  1. Redaktors tieši 23.06.2017 domāja šādi:

    Venta-1 veiksmīgi atdalījusies. Tā kā mierīgu sirdi varat līgot. Esam iesoļojuši kosmosā.

    Indijas Kosmosa aģentūras video, kurā redzams šodienas starts. http://isro.gov.in/pslv-c38-cartosat-2-series-satellite/pslv-c38-liftoff-and-onboard-camera-video

  2. kobalts tieši 25.06.2017 domāja šādi:

    Kāds var pateikt priekšā Venta-1 orbītas datu failus priekš GPREDICT -jeb līdzīga SatTrekera risinājumu?


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: