ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Veiksmīgi startēja NASA Ares I-X


Publicēts: 28.10.2009

2009. gada 28. oktobris ieies vēsturē ar faktu, ka 17:30 pēc Latvijas laika veiksmīgi startēja jaunā NASA nesējraķete Ares I-X. Kopš raķete pameta starta platformu 39B līdz brīdim, kad pirmā pakāpe nolaidās okeānā aptuveni 241 km attālumā no kosmodroma, pagāja aptuveni 6 minūtes.

"Tas ir milzīgs progress NASA izpētes mērķu sasniegšanai," pastāstīja Dags Kuks. "Ares I-X sagādāja ārkārtīgi daudz vērtīgas informācijas, kas tiks izmantota, lai jaunās paaudzes kosmosa kuģi, kas nogādās cilvēkus tālāk par Zemei tuvo orbītu, būtu vēl drošāki un izturīgāki."

Gandrīz 100 metrus augstā Ares I-X raķete nodrošināja vairāk kā 1 miljons kilogramu celtspēju, paātrinot raķeti līdz 4,76 Mahiem. Raķete sasniedza aptuveni 45 kilometru augstumu.

Pirmās pakāpes četru segmentu cietās degvielas dzinējs atdalījās un veiksmīgi nolaidās okeānā, izmantojot izpletņus. Tos savāks un veiks rūpīgu analīzi. Augšējā pakāpe, Oriona modulis un starta avārijas sistēma netiks savākti.

"Visvērtīgāk mācīties ir no pieredzes un novērojumiem," teica Bobs Eiss, Ares I-X misijas vadītājs. "Šādi izmēģinājumi ir nepieciešami, lai labāk izprastu raķeti no skices līdz izstrādei."

Šīs dienas izmēģinājuma lidojums bija unikāla iespēja pārbaudīt tehniku, ierīces un procedūras, iegūstot vērtīgu informāciju nākotnes kosmosa kuģu izstrādei. Lidojuma laikā tika vākti dati no 700 dažādiem sensoriem, kas informāciju pārraidīja gan uz lidojuma kontroles centru, gan saglabāja raķetē esošajā datu iekārtā. Dati tiks apkopoti, izanalizēti, lai veiktu turpmākos uzlabojumus jaunās nesējraķetes uzbūvē.

NASA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!