ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Taikonautu iznāciens


Publicēts: 11.09.2008

Ķīna pamazām kļūst par vērā ņemamu kosmosa nāciju. Laika posmā no 25. līdz 30. septembrim plānots Shenzhou-7 starts, kas būs jau trešā misija, kad tuvējā kosmosā dodas taikonauti. Šoreiz lidojumu papildinās pimais taikonautu izgājiens atklātā kosmosā. Varbūt ir laiks apsvērt Ķīnas iesaistīšanos SKS apgādē?

Ķīnas kosmosa aģentūras pārstāvis pavēstīja, ka misijai izraudzīti prasmīgi taikonauti, kas labi prot savu darbu. Viņu veselības stāvoklis ir labs. Tiek plānots, ka misija ilgs 3-5 dienas.

"Visas galvenās starta sistēmas tiek pārbaudītas un gatavotas raķetes palaišanai," piebilda preses pārstāvis. Novērošanas un kontroles iekārtas, kas atrodas uz Zemes, ir pilnībā sagatavotas atbildīgajam momentam.

Kad Shenzhou-7 ieies orbītā ap Zemi, viens no taikonautiem izies atklātā kosmosā. Žao Čangksi, projekta vecākais zinātniskais darbinieks, pastāstīja, ka gan kosmosa kuģī, gan tā ārpusē ir izvietotas kameras, lai tiešraidē pārraidītu šo pastaigu. Papildus kamerām tiks izmantots neliels satelīts, uz kura atradīsies CCD stereo kamera, kas fotografēs notiekošo 3 dimensijās.

Ķīnas radītie kosmosā izmantojamie skafandri ir izgatavoti no īpašiem sintētiskajiem materiāliem, kuri ir sevišķi izturīgi pret krasām temperatūras un spiediena maiņām, kā arī radiāciju. Skafandrs ir paredzēts 7 stundu garam izgājienam kosmosā. Viena skafandra izmaksas pārsniedz 160 miljonus RMB. Skafandra svars ir aptuveni 110 kilogrami. Kopš 2007. gada taikonauti apgūst šos skafandrus un trennējas tos lietot īpaši aprīkotā baseinā.

Shenzhou-6 misijas galvenais uzdevums bija pavadīt visumā vairākas dienas. Iepriekšējā misijā piedalījās divi taikonauti. Shenzhou-7 misijai sākotnēji tika izraudzīti seši kandidāti, no kuriem trīs lidos kosmosā, bet trīs tiek gatavoti kā aizvietotāji.

Jau tagad orbītā ap Zemi atrodas trīs palīgsatelīti - Yuanwang-5, Yuanwang-6 un Tianlian 1, kas startēja 2008. gada aprīlī.

2003. gadā Ķīna kļuva par trešo kosmosa nāciju aiz Krievijas un ASV, nosūtot kosmosā cilvēkus.

Xinhua

Komentāri

  1. asgard tieši 12.09.2008 domāja šādi:

    Lai veicas, varbūt Ķīnas kosmosa ambīcijas sapurinās stagnējošo NASA un šajā jomā atkal parādīsies veselīga konkurence.


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: