ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

STS-127: kosmiskās stacijas veranda (2048/0)


Publicēts: 16.07.2009

Vakarnakt, plkst. 1:03 pēc Latvijas laika beidzot startēja vairākkārt izmantojamais kosmosa kuģis Endeavour, aizsākot misiju STS-127, kuras ietvaros Starptautiskajā kosmiskajā stacijā tiks uzstādīta "veranda".

STS-127 plānotais ilgums ir 16 dienas.

"Pirmajos 15 gados misija skaitījās gara, ja tā bija nedēļu ilga," teica Pols Daije. "Mēs uzbraucām augšā, izdarījām savu darbu un braucām atpakaļ. Mūsdienās mēs kosmosa kuģi izmantojam kosmiskās stacijas komplektēšanas beigu fāzēs, kam tas arī oriģināli bija paredzēts. Man tas šķiet aizraujoši."

Ilgāka misija ir arī sarežģītāka. Ikdienas dzīve kosmiskajā stacijā ir kļuvusi komplicētāka. Pēdējo divu gadu laikā apdzīvojamā platība ir pieaugusi tikai par 45%. Astronautu skaits stacijā dubultojies. Pieskaitiet sešiem astronautiem klāt vēl septiņus Endeavour apkalpes locekļus un jūs sapratīsiet, ka katram atsevišķa istaba tur nesanāks.

Pirms vairākkārt izmantojamo kosmosa kuģu flote aiziet pelnītā atpūtā vēl jāpadara daudz darba. STS-127 misijas ietvaros apkalpe - komandieris Marks Polanskis, pilots Dogs Harlijs un misijas speciālisti Kristofers Kesidijs, Toms Māršburns, Deivs Volfs, Džulija Pajete un Tims Kopra - veiks piecus izgājienus atklātā kosmosā. Tims Kopra nomainīs JAXA lidojuma inženieri Koiči Vakatu, kurš dosies atpakaļ uz Zemi.

Papildus visādiem plānotajiem apkopes darbiem, galvenais notikums tomēr būs JAXA KIBO moduļa pabeigšana, uzstādot "verandu" - eksperimentālo platformu, kas atradīsies ārpus kosmosa kuģa.

"Tas ir fantastisks moments JAXA aģentūrai," teica komandieris Polanskis. "Tas ir pēdējais elements, kas tiek pievienots kosmiskajai stacijai. Darbu sērija būs noslēgusies."

Lai veicas STS-127 apkalpei!

NASA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!