ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Kolberts būs Starptautiskajā kosmiskajā stacijā


Publicēts: 15.04.2009

Vai vēl atcerieties, ka pirms kāda laika varēja balsot par 3. moduļa nosaukumu? Šajā balsojumā pārliecinošu uzvaru ieguva lasītāju ieteikums - Colbert. Vakar, 14. aprīlī NASA paziņoja viņu izvēlēto moduļa nosaukumu. Turpmāk to dēvēs par Tranquility. Vai tiešām Colbert tiks ignorēts?

Vārds Tranquility tika izvēlēts no tūkstošiem ieteikumu, kas tika iesniegti NASA lapā. Tas bija viens no desmit vispopulārākajiem ieteikumiem.

"Lasītāji mūs pārsteidza ar aktivitāti un kvalitatīvajiem ietiekumiem," pastāstīja Bils Gerštenmaijers. "Pirms 40 gadiem jūlijā Apollo 11 nosēdās Klusuma jūrā (Mare Tranquillitatis). Mēs izvēlējāmies šo vārdu, jo tas ir saistīts ar izpēti, ar Mēnesi un ataino starptautisko sadarbības garu, kas valda Starptautiskajā kosmiskajā stacijā."

"Mēs nesaucam SKS sastāvdaļas dzīvu cilvēku vārdos un uzvārdos. Šis nav izņēmums," pajokoja Gerštenmaijers. "Tomēr kosmiskajā stacijā būs COLBERT jeb Combined Operational Load Bearing External Resistance Treadmill. Mēs uzaicinājām Kolberta kungu piedalīties COLBERT starta brīdī, kā arī izmēģināt pašam trenažieri Hjūstonā."

Patlaban plānots, ka jaunais trenažieris tiks nogādāts SKS augustā. Tas tiks iemontēts jaunajā Tranquility modulī. Pats modulis uz staciju tiks nogādās 2010. gada februārī.

"Ziniet, trenažieris ir labāks nekā modulis," jokoja Kolberts šovā The Colbert Report. "Modulis ir tikai kaste trenažierim. Neviens nesaka - mamma man nopirka Nike kasti. Viņi visi grib kurpes, kas ir iekšā!"

NASA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: