ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Donalds Kents Sleitons ceļā uz SKS


Publicēts: 7.12.2015

2015.gada 6.decembrī plkst. 23:44 pēc Latvijas laika no Kanaveralas raga startēja Atlas V raķete, kura orbītā nogādāja ASV astronauta Donalda Kenta Sleitona vārdā nosaukto kompānijas Orbital automatizēto kravas kuģi Cygnus. 21 minūtes pēc starta Cygnus sasniedza nepieciešamo augstumu, lai pēc dažām dienām saslēgtos ar Starptautisko kosmisko staciju (SKS).

Šoreiz Orbital ATK izmantoja Atlas V nesējraķeti. Pēc neveiksmīgā starta 2014.gada decembrī, kompānija joprojām turpina darbu pie Antares nesēja un plāno, ka varētu atsākt tā izmantošanu jau nākamgad.

"Atgriešanās šajā punktā bija izaicinājums," teica bijušais astronauts un Orbital ATK Space Systems Group prezidents Frenks Kalbertsons. "Lidojumu atsākšana bija mūsu kompānijas galvenais mērķis. Ar mūsu draugu United Launch Alliance palīdzību, kuri piedāvāja savu nesēju, mēs īsā laika periodā esam atpakaļ un ļoti priecājamies par to. Es uzskatu, ka tas ir ievērojams sasniegums komerciālo kosmisko lidojumu jomai un tas vēsta par to, ko mēs spējam paveikt, lai atbalstītu NASA un izpēti kā tādu."

OA-4 misijas ietvaros uz SKS tiks nogādāti 3500 kilogrami kravas. Plānots, ka saslēgšanos ar kosmisko staciju veiks NASA astronauts Kjells Lindgrēns, kurš ar Canadarm2 "noķers" Cygnus moduli un savienos to ar Unity moduli.

Šī ir pirmā reize, kad Cygnus izmanto kompānijas Orbital izstrādātos Ultraflex Saules paneļus, kā arī kravas nodalījums ir daudz garāks nekā tika izmantots agrākajos lidojumos.

"2015.gads ir bijis grūts Starptautiskajai kosmiskajai stacijai," teica NASA kosmiskās stacijas programmas vadītājs Kirks Šairemans. "Mēs ar nepacietību gaidām, kad Cygnus piegādās kravu."

Cygnus kravā ir arī rezerves daļas astronautu skafandriem, divas slēgtas cisternas, kas paredzētas kosmiskās stacijas gaisa rezervju atjaunošanai, un rezerves daļas ūdens attīrīšanas sistēmai, kā arī daudzi eksperimenti.

OA-4 atradīsies pie SKS līdz 2016.gada februārim. Līdz tam kravas modulis būs izkrāmēts un aizpildīts ar atkritumiem un nevajadzīgo aprīkojumu. Pēc atvienošanās no kosmiskās stacijas Cygnus modulis tiks ievadīts atpakaļ Zemes atmosfērā, kur tas un tā saturs sadegs.

Nākamais Cygnus varētu startēt 2016.gada martā, izmantojot ULA Atlas V nesējraķeti, bet jau tā paša gada maijā lidojums notiktu ar Antares nesēju palīdzību.

NASA, collectSPACE

Komentāri

 1. Zibens tieši 9.12.2015 domāja šādi:

  Dzīvajā , tas tik būtu bijis skats.

 2. Redaktors tieši 9.12.2015 domāja šādi:

  Cygnus esot noķerts.

 3. Jānis tieši 14.12.2015 domāja šādi:

  Kā noķerts?

 4. sonora tieši 15.05.2016 domāja šādi:

  Nasa zin visu :)


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!