ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Apollo atrasts!


Publicēts: 18.07.2009

NASA Mēness zonde LRO ir nosūtījusi uz Zemi pirmās fotogrāfijas, kurās redzamas Apollo nosēšanās vietas uz Mēness. Attēlos redzami nosēšanās moduļi, kuri met garas ēnas, Saulei atrodoties zemu attiecībā pret Mēness virsmu.

LRO ir izdevies nofotografēt piecas no sešām nosēšanās vietām. Apollo 12 nosēšanās vietu nofotografēt paredzēts tuvākajā laikā.

Zonde sasniedza Mēness orbītu 23. jūnijā. Apollo nosēšanās vietas tika fotografētas no 11. līdz 15. jūlijam. Lai arī tika prognozēts, ka LRO attēlos Apollo nosēšanās moduļus varēs izšķirt, šie attēli ir fotografēti laikā, kad LRO vēl nav sasniedzis galējo orbītu. Tad izšķirtspēja būs aptuveni trīs rezes labāka.

"LROC komanda ar nepacietību gaidīja katru fotogrāfiju," pastāstīja Marks Robinsons no Arizonas universitātes. "Mums ļoti interesēja uzmest aci nosēšanās moduļiem, lai redzētu cik labi kameras spēj fokusēties. Attēli ir fantastiski un fokuss arī."

Lai arī mēs attēlos redzam NASA Mēness izpētes pagātnes liecības, LRO primārais uzdevums ir paredzēts nākotnes misijam. Šīs misijas ietvaros tiks veidota Mēness karte, lai atlasītu visdrošākās nosēšanās vietas nākotnē paredzētajām misijām.

"Šie attēli atklāj ne tikai Apollo lielos sasniegumus, bet arī to faktu, ka Mēness izpēte joprojām turpinās," teica Ričards Vondraks no NASA Godārda kosmisko lidojumu centra. "Tie demonstrē kā LRO spēs identificēt labākās vietas nākotnē plānotajiem lidojumiem."

Kosmosa kuģa elipsveida orbītas dēļ attēlu izšķirtspēja nav vienāda visos attēlos bet vidēji tā ir aptuveni 30 centimetri uz pikseli. Apollo nosēšanās moduļi aizņem aptuveni 9 pikseļu lielu laukumu. Apollo 14 nosēšanās apgabalā gaisma bija labāka nekā pārējās vietās, kas ļauj saskatīt vairāk detaļas nekā citur.

NASA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!