ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Zinātkāre apauj kājas (3881/2)


Publicēts: 3.07.2010

NASA jaunākais Marsa visurgājējs ir aprīkots ar riteņiem un piekares sistēmu, kurus apskaustu daudzi 4x4 auto īpašnieki. Šis ir vēl viens solis tuvāk gaidāmajam startam 2011. gadā.

Zinātkāre ir sešu riteņu "auto", kurš ir aprīkots ar piekares sistēmu, kura ir līdzīga Spirit, Opportunity un vēl senākā Sojourner piekarēm. Katrs ritenis ir aprīkots ar individuālu motoru, bet stūra riteņiem vēl ir neatkarīgi vadības motori. Atšķirībā no agrākajiem Marsa visurgājējiem, Zinātkāre izmantos ritošo daļu nosēšanās laikā, kad visurgājējs tiks nolaists no īpašas platformas uz Marsa virsmas.

Turpmākajos mēnešos NASA JPL laboratorijā tiks veikti intensīvi ritošās daļas pārbaudes darbi. Ir ieplānoti arī braucieni āra apstākļos.

Plānots, ka kosmosa kuģis startēs 2011. gadā laika posmā no 25. novembra līdz 18. decembrim. Viens no galvenajiem Zinātkāres misijas mērķiem ir dzīvības pazīmju meklējumi uz sarkanās planētas. Visurgājējs pētīs atmosfēru un iežus, izmantojot plašo darbarīku klāstu, ieskaitot lāzeri, ar kuru varēs "dedzināt" klintis no attāluma, lai ar spektrometru analizētu to ķīmisko sastāvu.

NASA JPL

Komentāri

  1. poseidons tieši 3.07.2010 domāja šādi:

    Nevar vien sagaidīt ;)
    -------
    Pirmais ar jaudīgu lāzeru aprīkotais uz sarkanās planētas star-wars prototips :p

  2. shauttra tieši 3.07.2010 domāja šādi:

    bāc, tas verķis ir milzīgs!!


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!