ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Fēniksa gaidās (2933/0)


Publicēts: 29.02.2008

Gatavojoties tam, ka NASA Phoenix zonde nosēdīsies uz Marsa, NASA un ESA šobrīd pārkārto visus ap Marsu riņķojošos kosmosa kuģus, lai to modrās acis palīdzētu novērot šo satraucošo momentu 2008. gada 25. maijā.

Phoenix startēja 2007. gada 4. augustā un plānots, ka 2008. gada maijā tas nolaidīsies Marsa ziemeļpola ledus cepures dienvidu malā. Nolaišanās ilgums būs 13 minūtes ilgs. Phoenix uzdevums būs pētīt augsnes un ledus paraugus un meklēt kompleksas organiskās molekulas, lai palīdzētu noskaidrot vai uz Marsa jebkad ir bijuši labvēlīgi apstākļi dzīvībai.

Pirms Phoenix saskarsies ar Marsa atmosfēru ar ātrumu 5,7km/s, ESA kosmosa kuģis Mars Express ar spektrometru palīdzību mērīs planētas atmosfēras blīvumu, kas var ietekmēt nosēšanās trajektoriju. Pašas nosēšanās laikā Express noteiks, cik ļoti sakarst atmosfēra, modulim nolaižoties uz planētas virsmas. 2007. gadā zinātnieki pārbaudīja vai Phoenix spēs sadarboties ar Express un pārliecinājās, ka viss ir kārtībā.

NASA Mars Odyssey, kas riņķo ap sarkano planētu kopš 2001. gada, būs pavērsis vienu no savām antenām uz Phoenix, kad tas nosēdīsies. Otra antena būs pavērsta pret Zemi un pārraidīs visu notiekošo.

Visjaunākais Marsa trio dalībnieks no NASA - Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) 2008. gada 6. februārī iedarbināja dzinējus, lai pietuvotos Phoenix nosēšanās vietai. Otrā trajektorijas maiņa paredzēta aprīlī. Ja gadījumā Odyssey nespēs nodrošināt NASA ar nepieciešamajiem datiem, MRO darbosies kā rezerves variants.

ESA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!