ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Krīzes izpārdošana


Publicēts: 18.01.2010

Arī NASA ir sapratuši, ka pasaulē valda finansu krīze un cilvēki nevar tik vienkārši atļauties iztērēt 42 miljonus USD par lietotu preci. Tādēļ cenas ir samazinātas līdz pieejamākam līmenim - 28,8 miljoniem USD.

Tiek plānots, ka 2010. gada nogalē pārdošanā nonāks vairākkārt izmantojamie kosmosa kuģi. 2008. gada nogalē NASA aicināja pieteikties muzejus, skolas un citus interesentus. Aptuveni 20 izrādīja vēlmi iegādāties kosmosa kuģus. NASA preses pārstāvis Maiks Karijs uzskata, ka ar atlaidi interese tikai pieaugs.

Discovery visticamāk nonāks Smitsona institūta Nacionālajā aeronautikas un kosmosa muzejā. Atlantis un Endeavour ir pieejami potenciālajiem pircējiem. Iespējams, ka pārdošanā nonāks arī Enterprise, prototips, kas nekad nav lidojis kosmosā. Šobrīd tas atrodas Smitsona muzejā.

Gala lēmums par kosmosa kuģu sadalījumu tiks pieņemts ne ātrāk kā vasarā. Potenciālajiem pircējiem jāpiesakās līdz 2010. gada 19. februārim.

Kosmosa kuģu galvenie dzinēji tiek piedāvāti par brīvu. Sākotnēji tie tika piedāvāti par 400 līdz 800 tūkstošiem, bet tā kā neviens neizrādīja interesi, NASA tos piedāvā par brīvu, pašiem jāsedz tikai transportēšanas izmaksas.

The Associated Press

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!