Uzdāvini zvaigznes!
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Kosmiskie atkritumi

Uz mūža mājām burājot

Uz mūža mājām burājot (888/0)


Publicēts: 21.12.2013
Kad satelīta darba mūžs noslēdzas, tas turpina riņķot savā orbītā, apdraudot citus satelītus. Kopš pirmā mākslīgā pavadoņa starta cilvēce orbītā ap Zemi ir nogādājusi tūkstošiem objektu, kuri rada nopietnus draudus kosmiskajiem aparātiem. Lai atrisinātu samilzušo problēmu, zinātnieki un inženieri visā pasaulē mēģina atrast efektīvu un salīdzinoši lētu…
Kosmisko atkritumu jautājums kļūst arvien aktuālāks

Kosmisko atkritumu jautājums kļūst arvien aktuālāks (1050/1)


Publicēts: 29.04.2013
Pēc nedaudz vairāk kā 50 gadu ilgušās Zemei tuvās orbītas apguves ar dažāda izmēra un pielietojuma satelītiem nākas atzīt, ka mēs esam ne tikai slikti savas planētas resursu pārvaldītāji, bet arī nevērīgi tuvākas un tālākas kosmiskās telpas izmantotāji. 6. Eiropas kosmisko atkritumu konferences ietvaros vienbalsīgi tika nolemts, ka kosmisko atkritumu…
Atmosfēras izmaiņas ietekmē mākslīgos pavadoņus

Atmosfēras izmaiņas ietekmē mākslīgos pavadoņus (2058/0)


Publicēts: 27.06.2010
Sauthemptonas universitātes zinātnieki ir apstiprinājuši, ka Zemes atmosfēras augšējos slāņos, kuros darbojas mākslīgie pavadoņi, notiek ilgtermiņa izmaiņas.
Pavadoņu pārraugs

Pavadoņu pārraugs (2493/11)


Publicēts: 7.09.2008
Internets ir kaitīgs. Padomājiet tikai, apsēdies paskatīties kaut ko uz pāris minūtēm un pēc dažām stundām attopies, ka esi aizmirsis par visu todien iecerēto. Jaunākais Google Earth papildinājums noteikti nepalīdzēs samazināt tiešsaistē pavadīto laiku.
Marsieši uzbrūk?

Marsieši uzbrūk? (3288/3)


Publicēts: 29.03.2008
2008. gada 24. martā šur tur parādījās ziņa, ka Brazīlijā ir atrasts iespējams no debesīm nokritis neidentificēts objekts. Melns, spīdīgs, ietīts kaut kādā dīvainā materiālā. Pirmā doma tiešām varētu būt, ka tas ir ārpuszemes izcelsmes. Daudzas ziņu aģentūras atcerējās sfērisko objektu, kas 2007. gadā tika atrasts Austrālijā. Vai tiešām mazie pelēkie…
Piedrazotā apkārtne

Piedrazotā apkārtne (3136/1)


Publicēts: 30.01.2008
Nemēslojiet mežmalā, pārvērtīsieties par cūku. Esat redzējuši to reklāmu? Nav labi piedrazot Zemi, tiešām nav labi. Piedrazot kosmosu arī nav labi. Bet ko darīt, ja papīrs ir nomests? Šeit uz Zemes vēl var pacelt un sadedzināt, pārstrādāt vai kā citādi utilizēt. Kosmosā to tik viegli neizdarīt.
Krītošais spiegs

Krītošais spiegs (1709/2)


Publicēts: 27.01.2008
Ikdienas Zemi, tās iedzīvotājus un viņu darbus vēro miljoniem acu tepat uz Zemes un ārī no tuvējā kosmosa, kur čum un mudž dažādu valstu mākslīgie pavadoņi.
Tie, kas atgriežas

Tie, kas atgriežas (3747/0)


Publicēts: 23.01.2008
Sakarsis, smags un absolūti nekontrolējams tas tuvojas Zemei ar virsskaņas ātrumu. Tas varētu nokrist jebkur, arī tev uz galvas. Meteors? Nē, vai izmantosiet papildiespējas? Zālē kāds sauc - Supermens! Neuzticieties zālei šoreiz.
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!
MĒNESS FĀZE