ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Komētu izpētes zondes

Rosetta apslēptais dārgums

Rosetta apslēptais dārgums


Publicēts: 30.09.2017
Analizējot pēdējos Rosetta zondes telemetrijas datus, kas tika nosūtīti mirkli pirms ietriekšanās Čurjumova-Gerasimenko komētas virsmā 2016.gada 30.septembrī, zinātniekiem izdevās rekonstruēt attēlu, kurā redzama vieta, kur zonde beidza savu eksistenci.
Cerības izdzirdēt Philae sarukušas

Cerības izdzirdēt Philae sarukušas


Publicēts: 15.02.2016
Visticamāk, ka Philae, kas jau vairāk kā septiņus mēnešus klusē, saskaras ar tādiem apstākļiem uz Čurjumova-Gerasimenko (67P) komētas, no kuriem tas nespēs atgūties. Līdz šim Rosetta zondes komanda ir centusies sabalansēt zinātniskos novērojumus ar pārlidojumiem cerībā saklausīt Philae, kura neveiksmīgā nolaišanās pāragri pārtrauca iecerētos izpētes…
Rosetta: gads ar komētu

Rosetta: gads ar komētu


Publicēts: 7.08.2015
Laiks skrien vēja spārniem. Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) zonde Rosetta jau veselu gadu atrodas orbītā ap Čurjumova-Gerasimenko komētu (67P). Šī gada laikā ne tikai esam aplūkojuši komētu tik tuvu un tik detalizēti kā nekad agrāk, bet arī piedzīvojuši Philae nosēšanos uz komētas virsmas, saspringtās stundas līdz mazā laboratorija apklusa un arī tās…
Philae pamodies!

Philae pamodies!


Publicēts: 15.06.2015
Philae ir pamodies! Iespējams, ka daļa no mums jau bija atmetuši cerības, bet daļa pat aizmirsuši par Philae esamību. Tomēr neticamais ir noticis - 2015. gada 13. jūnijā 23:28 Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) kosmisko operāciju centrā Darmštatē tika saņemts sengaidītais signāls no komētas izpētes moduļa, kurš apklusa 2014. gada 15. novembrī. 85 sekunžu…
Philae nosēdies uz putekļiem klāta ledus

Philae nosēdies uz putekļiem klāta ledus


Publicēts: 19.11.2014
Lai arī Philae pamanījās nolaisties ne visai piemērotā vietā, pirms enerģijas pilnīgas izsīkšanas tas paspēja veikt virkni zinātnisko eksperimentu, kā arī nosūtīt iegūtos datus uz Zemi. Viens no instrumentiem, kas tika iedarbināts, ir MUPUS - daudzfunkcionālie virsmas un zem tās esošo slāņu zinātniskie instrumenti.
Philae ir aizmidzis ... pagaidām

Philae ir aizmidzis ... pagaidām


Publicēts: 15.11.2014
Rosetta misija vēsturē ieies ne tikai kā pirmais mēģinājums noķert komētu un izsēdināt uz tās virsmas aparātu, bet arī kā viena no emocionālākajām, kurā Eiropas Kosmosa aģentūra centās iesaistīt gan lielus gan mazus. Atcerieties, kā visi gaidījām Rosetta pamošanos? Tagad varēsim gaidīt Philae pamošanos, jo cerība ir.
Philae IR NOSĒDIES UZ KOMĒTAS [papildināts 15:30]

Philae IR NOSĒDIES UZ KOMĒTAS [papildināts 15:30]


Publicēts: 14.11.2014
2014. gada 14. novembrī daudzu miljonu kilometru attālumā no Zemes norisinājās visfantastiskākie notikumi 2014. gadā - Rosetta misijas ietvaros modulis Philae nolaidās uz Čurjuma-Gerasimenko komētas kodola. Jau 11:03 pēc Latvijas laika notika Philae atdalīšanās un apstiprinājums, ka modulis ir veiksmīgi nolaidies, Zemi sasniedza 18:03. Paldies par jūsu…
Tikšanās ar komētu

Tikšanās ar komētu


Publicēts: 11.11.2014
2014. gada 12. novembris, lai arī kāds būs iznākums, ieies vēsturē kā diena, kad cilvēce pirmo reizi ir mēģinājusi nosēdināt kosmisko aparātu uz komētas virsmas. Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) Philae atvadīsies no orbitālās zondes Rosetta un dosies uz tikšanos ar Čurjumova-Gerasimenko komētu (67P). Tomēr vēlme tuvāk aplūkot astainās viešņas ir tikusi…
Rosetta ir pamodusies

Rosetta ir pamodusies


Publicēts: 21.01.2014
Komētas ir skaistākās un arī vismazāk izpētītās naksnīgo debesu viešņas. Mazāk kā desmit no tām ir apciemojuši dažādi kosmiskie aparāti, lai mēģinātu atminēt Visuma noslēpumus. Visām šīm agrākajām misijām ir kaut kas kopīgs. Kosmiskie aparāti lielā ātrumā palidoja garām pētāmajam objektam, īsajā laika brīdī cenšoties savākt pēc iespējas vairāk informācijas.…
Mosties, Rosetta!

Mosties, Rosetta!


Publicēts: 9.01.2014
Cik tev ir grūti mosties no rītiem, skanot modinātājam? Iedomājies, cik daudz grūtāk ir pamosties, ja atrodies 673 miljonu kilometru attālumā no siltās Saules. Šādā brīdī noteikti vajag kādu uzmundrinājumu, kas atsūtīts no dzimtās planētas. Tieši tādēļ Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) aicina ikvienu, kas sasniedzis 13 gadu vecumu, piedalīties īpašā kampaņā…
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!