ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Vyomanauti (4404/0)


Publicēts: 8.01.2010

Kosmonauti, astronauti, taikonauti,... vyomanauti. Indijas mēdiji savus topošos astronautus nokristījuši par "vyomanautiem".

Mēli mežģošais termins nāk no sanskrita un ir viens no terminiem, kas apzīmē debesis vai telpu - vyoma. Tuvākais vārds astronautam būtu vyomagami - kaut kas, kas pārvietojas debesīs. Cits vārds indiešu kosmosa kuģa lidotājam varēja būt gaganauts. Arī apzīmē debesis. Taču atsaucoties uz Choudury Upender Rao (a professor of Sanskrit studies at the Jawaharlal Nehru University in New Delhi), "vyoma ir ļoti trāpīgs termins, tā ir pareiza izvēle".

Indijas Kosmisko Pētījumu Organizācija (ISRO) patreiz izvēlas četrus vyomanautus no 200 iznīcinātāju pilotu pulka. Indijas pirmā pilotējamā kosmiskā misija ir ieplānota 2015. Trīsvietīgajā kosmosa kuģī lidojumā dosies divi vyomanauti 275 kilometru augstā orbītā. Vēl pirms šī lidojuma, 2013.gadā ISRO plāno palaist savu otro Mēness misiju Chandrayaan-II. Tālāki plāni paredz Marsa misiju līdz 2020, un pilotējamu Mēness misiju arī ap 2020.

ps. var jau būt ka nav tik traki. vioma-nauts vai varbūt vaioma-nauts. lai gan pārējai pasaulei gaganauts droši vien būtu bijis vienkāršāks :)

Space Daily

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!