ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Viņi mūs nedzird (3763/0)


Publicēts: 2.02.2010

Iespējams, ka visi mūsu pūliņi izziņot par savu eksistenci ir veltīgi. Mēs paši apgrūtinām citplanētiešiem iespēju sadzirdēt izsūtītās vēstis un sazināties ar to sūtītājiem - Zemes civilizāciju. Tā uzskata ASV astronoms Frenks Dreiks, kas vairāk kā 50 gadus meklē ārpuszemes inteliģences raidītos signālus.

Izsūtot ziņojumus un cenšoties tos saklausīt, mēs pieņemam, ka citas civilizācijas būs gājušas pa aptuveni to pašu attīstības ceļu un nonākušas pie TV, radio un tiem līdzīgiem saziņas līdzekļiem.

Līdz šim šī metode citplanētiešu meklēšanā nav devusi nekādus rezultātus. Teorētiski iespējams, ka kādā citā galaktikas nostūrī turienes iedzīvotāji cenšas sazināties ar saprāta brāļiem tikpat nesekmīgi.

Atcerieties filmu "Kontakts", kas uzņemta pēc Karla Sagāna romāna. Tajā ārpuszemes civilizācija sazinās ar Zemi pēc tam, kad saņem pirmos TV signālus no Zemes.

"Problēma ir tā, ka mēs paši arvien vairāk apgrūtinām iespēju sadzirdēt mūs kosmosā," teica doktors Dreiks. "Mēs pārraidām arvien efektīvākos veidos un signāls kļūst arvien vājāks un vājāks."

Pagātnē TV un radio signāli tika pārraidīti no milzīgām stacijām uz Zemes, kuru signālu jauda pārsniedza pat tūkstošiem vatu. Šos signālus kosmosā uztvert nebija problēma.

Mūsdienās pārraidēm tiek izmantoti satelīti, kur jauda nepārsniedz 75 vatus. Piedevām, to raidītāji ir vērsti pret Zemi, tādejādi signāls praktiski nenonāk kosmosā.

"Amerikā mēs esam pārslēgušies no analogās uz digitālo apraidi un drīz tas notiks visur pasaulē," piebilda Dreiks. "Kad tas tiek izdarīts, jūsu signāls kļūst četras reizes vājāks."

"Ļoti drīz mēs būsim nepamanāmi," viņš teica. Kosmosā mūs neviens nesadzirdēs.

Tas, kas šobrīd notiek ar cilvēci, iespējams, ir noticis arī ar viņiem, kurus tik izmisīgi meklējam. Varbūt jau krietni sen viņi ir pārgājuši uz daudz efektīvākiem pārraides formātiem.

Lielākā daļa zinātnieku ir pārliecināti, ka Visumā dzīvība eksistē ne tikai uz Zemes. Lords Rīss, Karaliskās biedrības prezidents, ir pārliecināts, ka drīz būs iespējams atrast planētas, kas nav lielākas par Zemi un noteikt, vai tur ir okeāni un kontinenti.

"Lai arī tā būtu pārdrošība teikt, ka būsim spējīgi pateikt, vai tur ir dzīvība, tad milzīgs progress jau būtu nofotografēt Zemei līdzīgu planētu, kas riņķo ap citu zvaigzni. Ja izdotos atrast dzīvību, pat visvienkāršākajā veidolā, tad tas būtu 21. gadsimta lielākais atklājums," piebilda Rīss. "Es pieņemu, ka tur ārā pastāv tādas dzīvības un saprāta formas, kuras mēs pat nespējam iedomāties. Noteikti pastāv tāds saprāts, kas ir daudz augstāks par mūsējo, tāpat kā mēs esam augstāki par šimpanzēm."

Guardian

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!