ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Uzmini, kur tas ir?


Publicēts: 1.06.2008

Tā kā bija cītīgi jāseko gan Phoenix gaitām, gan Discovery startam, iknedēļas smadzeņu mežģis mazliet aizkavējās. Tad nu atkal klāt ir kārtējā dīvainā bilde, kura ir fotografēta no kosmosa. Šīs nedēļas bilde nemaz neatgādina kaut kādu planētas, asteroīda vai jebkāda cita debesu ķermeņa virsmu. Gluži kā alu zīmējums. Tomēr... tā ir kādas planētas virsma. Mēģiniet uzminēt un tad lasiet tālāk.

Attēls tika izvēlēts par godu Masa zondei Phoenix jeb Fēnikss (latviski).

Sarkanās strīpas attēlā ir uguns atstātas "rētas" kādā Austrālijas tuksnesī. Attēls tapa 2002. gada novembrī. Autors ir SKS astronauts. Neparastās sarkanīgi oranžās strīpas ir radījusi uguns, nodedzinot augu valsti Simpsona tuksnesī, kas atrodas aptuveni 300 km uz austrumiem no Alises avotiem. Simpsona tuksneša kāpas lielākoties ir nekustīgas un apaugušas ar tuksneša augiem.

2002. gada uguns pēdas visticamāk šodien vairs nav redzamas. Apskatot šo attēlu, zinātnieki ir izpētījuši uguns virzību un attīstību. Ugunsgrēks sāka izplatīties no kreisā apakšējā stūra, paralēli kāpām un valdošajam vējam. Tad vējš pēkšņi mainīja virzienu par 90 grādiem un izveidojās pretēji kāpu virzienam redzamās līnijas. Tie deguma joslu noslēgumi, kuriem ir spici gali, ir liecina, ka tur uguns apsīkusi pati.

Universe Today

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: