ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Uzmini, kur tas ir?


Publicēts: 2.10.2008

Nu ko, pakustināsim atkal pelēkās šūnas? Kā ierasts, aicinam jūs minēt uz kura Saules sistēmas objekta atrodas attēlā redzamā aina. Varat arī padomāt, kas fotografējis - astronauti, satelīts vai varbūt tas nemaz nav fotoattēls. Padomājiet labi, kas gan varētu būt šis interesantais objekts. Pateiksim priekšā, fotografēts šogad. Gribat uzzināt, vai trāpījāt mērķī? Lasiet tālāk.

2008. augusta beigās aizdegās savanna Botsvānas Kalahari rezervāta rietumu daļā. Līdz septembra beigām bija izdeguši aptuveni 40 000 km2. Aptuveni 80% no parka teritorijas augu valsts cieta ugunsgrēkā. Par laimi netika ziņots nedz par cilvēku, nedz dzīvnieku upuriem.

Attēls, jeb pareizāk sērija attēlu, kas sakombinēti video failā (.MOV; 2,97MB) ir fotografēti ar NASA mākslīgajiem pavadoņiem Terra un Aqua laika posmā no 23. augusta līdz 30. septembrim. Attēla krāsa ir modificēta, lai labāk redzētu uguns skartos reģionus. Aktīvie ugunsgrēka apvidi tiek iekrāsoti spilgti sarkani-oranžos toņos. Augu valsts ir gaiši zaļa. Mākoņi ir debeszili, bet dūmi - zilgani pelēki.

Botsvānas vides ministrija atzīst, ka 2008. gada ugunsgrēki ir bijuši postošākie valsts vēsturē. Visticamāk to ir veicinājusi iepriekšējā gadā spēcīgi sazēlusī augu valsts, kura pēc sausuma perioda ir izžuvusi un kļuvusi par ideālu degmateriālu. Kalahari ugunsgrēkā nav cietuši nedz cilvēki, nedz to īpašumi. Arī parka iemītnieki - žirafes, leopardi, lauvas, antilopes un citi dzīvnieki - ir veiksmīgi izvairījušies no uguns.

Lielākais posts ir nodarīts tieši augu valstij un netieši arī basarvas tautai, kas dzīvoja netālu no rezervāta. Iezemiešu viens no galvenajiem  ūdens avotiem bija savvaļas melones, kuru populācija ugunsgrēkā ir cietusi visvairāk.

Vai trāpījāt desmitiekā? Vai varbūt galīgi garām mērķim?

NASA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!