Uzdāvini zvaigznes!
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Uzmini nu!

Oriona molekulārais mākonis citā gaismā

Oriona molekulārais mākonis citā gaismā (1326/5)


Publicēts: 20.05.2015
Reizēm tīmeklī uzpeld visai dīvaini attēli, kuri bez papildus paskaidrojumiem nav atšifrējami. Šis ir viens no tādiem. Kādam zilie toņi rosina domas par atpūtu pludmalē, kādam tas šķiet kā mākslinieka neiegrožoto domu lidojums. Tomēr tas nav ne viens, ne otrs, bet gan ļoti iespaidīga procesa attēlojums neparastā skatījumā. Attēlā redzam zvaigžņu dzimšanu…
Pašbildes autors ir ...

Pašbildes autors ir ... (1362/2)


Publicēts: 26.02.2014
Akcijā “Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens” par 2013.gada vārdu atzīts vārds "pašbilde" – ar mobilā tālruņa kameru iemūžināta pašportreta apzīmējums, kas ir latviskots angļu vārds "selfie". Nu jau pašbildes taisa ne tikai cilvēki uz Zemes, astronauti orbītā ap to, bet arī kosmiskie aparāti, kas atrodas citās Saules sistēmas vietās. Attēlā redzamā…
Uzmini nu - vasaras atvaļinājuma uzdevums #4

Uzmini nu - vasaras atvaļinājuma uzdevums #4 (711/0)


Publicēts: 22.07.2009
Ar nokavēšanos, bet ir ieradies kārtējais atvaļinājuma āķis. Tad nu šoreiz trīs attēlu kombinācija, kas ir saistīta ar vienu objektu (vai subjektu). Protams, šis objekts (subjekts) ir saistīts ar astronomiju.
Uzmini nu - vasaras atvaļinājuma uzdevums #3

Uzmini nu - vasaras atvaļinājuma uzdevums #3 (615/0)


Publicēts: 15.07.2009
Cydonia pasvieda vēl vienu ideju, kā jūs varētu pamocīt. Šoreiz ir dota nosaukumu virkne, kurai ir kaut kāda saistība ar astronomiju. Lai jums veicas meklējumos!
LGM-1 jeb tarkšķis kosmosā

LGM-1 jeb tarkšķis kosmosā (3249/0)


Publicēts: 13.07.2009
1967. gadā Džoslīna Bella Burnela un Entonijs Hjūišs novēroja kaut ko neparastu. Vai tiešām saprāta brāļi no tālā visuma ar mums cenšas nodibināt kontaktus? Neparastā signāla regularitāte lika domāt, ka tas ir mākslīgas izcelsmes objekts. Tas ieguva nosaukumu LGM-1 jeb Mazais zaļais cilvēks 1.
Venera 1 - pirmā modernā starpplanetārā zonde

Venera 1 - pirmā modernā starpplanetārā zonde (4552/5)


Publicēts: 6.07.2009
Jāatzīst, ka pirmās kosmiskās zondes bija ļoti dīvaina paskata mehānismi. Arī PSRS starpplanetārā zonde Venera 1 izskatās visai atraktīvi. Šis kosmosa kuģis bija ļoti inovatīvs daudzās jomās - pirmā modernā starpplanetārā zonde, pirmais kosmosa kuģis, kuram bija paredzēta lidojuma trajektorijas maiņa, pirmo reizi tiktu izmantota paraboliskā antena datu…
Uzmini nu - vasaras atvaļinājuma uzdevums #1

Uzmini nu - vasaras atvaļinājuma uzdevums #1 (2075/11)


Publicēts: 1.07.2009
Ārā valda kārtīga vasara. Cerams, ka vismaz daļa no jums to izbauda pilnībā, nevis sēž vairāk vai mazāk piesmakušos kabinetos un ar žēlumu sirdī lūkojas ārā pa logu. Cerams, ka "Uzmini nu" atvaļinājuma versija ļaus jums mazliet relaksēties un aizmirst par to, ka esat spiesti vasaru baudīt savos sapņos.
Salauztā bulta

Salauztā bulta (4903/6)


Publicēts: 30.06.2009
Tjuratama, kas kazahu valodā nozīmē salauztā bulta, ir pasaulē pirmais un vislielākais kosmodroms. Ja vārds Tjuratama jums neko neizsaka, tad Baikonura droši vien liksies pazīstama. Tas ir starta laukums pirmajam pilotējamajam lidojumam cilvēces vēsturē.
Uzmini kur tas ir pavasara etapa uzdevums #13

Uzmini kur tas ir pavasara etapa uzdevums #13 (1553/4)


Publicēts: 25.06.2009
Pēdējais uzdevums pavasara sesijā. Ceram, ka "pēcjāņu sindroms" jūs jau vairs nemoka un galva ir skaidra un domas raitas. Lai veicas atrast, uz kura no Saules sistēmas objektiem var ieraudzīt šo veidojumu! Esiet precīzi un nekļūdieties!
Neglītā ezera briesmoņi

Neglītā ezera briesmoņi (5918/2)


Publicēts: 22.06.2009
"Minhocao ir milzu tārpi, kas dzīvo ezerā un aizrauj dzīlēs zirgus, govis un pat cilvēkus". Šādi briesmoņi dzīvo Feia ezerā jeb Lagoa Feia, kas burtiskā tulkojumā nozīmē "neglītais ezers". Tas ir otrs lielākais Brazīlijas saldūdens ezers, kas atrodas ļoti tuvu okeāna piekrastei. Izrādās, ka identiska nosaukuma ezers atrodas arī uz cita Saules sistēmas…
SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!
MĒNESS FĀZE