ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Tikšanās tiešsaistē ar Staburaga atklājēju (235/0)


Publicēts: 10.08.2021

Sestdien, 2021. gada 14. augustā plkst. 17:00 vasaras astronomijas semināra “Ērglis 2021” ietvaros būs stundu gara tikšanās tiešsaistē ar astronomu Ronaldo da Silvu, citplanētas Staburags atklājēju. Līdz šim astronoms Latvijas presei ir sniedzis tikai vienu interviju drukātā formā. Šis būs pirmā tikšanās ar mūsu valstij nozīmīgās citplanētas atklājēju.

2019. gadā Starptautiskā Astronomijas savienība par godu savai simtgadei deva iespēju pasaules valstīm pēc saviem ieskatiem nosaukt vienu zvaigzni un ap to riņķojošo citplanētu savā izvēlētā vārdā. Pēc priekšlikumu apkopošanas un tai sekojošas publiskas balsošanas Latvijai piešķirtā zvaigzne HD 118203 ieguva vārdu Liesma, bet ap to riņķojošā citplanēta tika nosaukta par Staburagu. To 2006. gadā atklāja astronomu grupa Ronaldo da Silvas vadībā, veicot novērojumus Augšprovansas observatorijā (Francija).

Astronomijas semināra “Ērglis 2021” ietvaros ir plānota aptuveni pusstundu gara Ronaldo da Silvas lekcija par citplanētu atklāšanas metodēm, pēc kuras sekos pusstundu gara jautājumu un atbilžu sesija.

Ko nozīmē atklāt jaunas planētas? Kur atrodas Liesma? Kādi ir apstākļi uz Staburaga? Vai mēs varam saskatīt Staburagu? Vai ap Liesmu varētu riņķot vēl kāda citplanēta? Kādi ir jaunie astronomijas izaicinājumi? Šos un citus jautājumus būs iespēja tiešsaistes tikšanās laikā uzdot Ronaldo da Silvam.

Zvans notiks Google Meet vidē. Lai pieslēgtos, īsi pirms plkst. 17:00 jebkurā no populārajiem interneta pārlūkiem jāatver saite meet.google.com/vnf-brae-nyd.

Latvijas Astronomijas biedrība apvieno astronomijas profesionāļus un interesentus, lai popularizētu astronomiju. LAB biedri piedalās žurnāla “Zvaigžņotā Debess” veidošanā un organizē regulāras informatīvas sanāksmes. Plašāka informācija LAB vietnē www.lab.lv.

LAB

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!