ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Seminārs: satelītu orbitālā kustība (2254/0)


Publicēts: 29.09.2009

2009. gada 1. oktobrī Ventspils Augsto tehnoloģiju parks projekta “Kosmosa tehnoloģijas - iespējas izglītībai un ekonomikas attīstībai” ietvaros organizē semināru „Satelītu orbitālā kustība” tiem, kuri interesējas par kosmosa tehnoloģijām.

Projekta īstenošanai  ir saņemts atbalsts no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta palīdzību un Norvēģijas finanšu instrumenta palīdzību.

Seminārs „Satelītu orbitālā kustība” 1. oktobrī plkst. 16.00 paredzēts studentiem ar priekšzināšanām informācijas tehnoloģiju un kosmosa tehnoloģiju jomā. Seminārs norisināsies Ventspils Augstskolā, C406  auditorijā un to vadīs Ventspils starptautiskā  radio astronomijas centra direktors,  profesors Juris Žagars. 

Satelītu orbitālās kustības precīza modelēšana ir ļoti komplicēta, bet būtiska, jo zemes mākslīgie pavadoņi tikai nereti ir aprīkoti ar dzinējiem, līdz ar to trajektorijām, konstilācijām un citiem orbitālajiem parametriem jābūt precīzi saplānotiem, lai satelīts varētu sekmīgi realizēt savu misiju.

Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar dažādām analītiskās mehānikas metodēm, ko izmanto satelītu kustības modelēšanai. Galvenā uzmanība tiks veltīta Lagranža un Hamiltona formālismiem, kas ir būtiska gadījumos, kad modelis ir komplicēta nelineāru diferenciālvienādojumu sistēma. Šādam gadījuma pieskaitāma arī satelītu kustības prognozēšana ar augstu precizitāti. Hamiltona-Jakobi metodes pamatideja ir galvenā satelītu kustības precīzu modeļu izveides analītiskā metode, ko izmanto kosmisko lidojumu plānošanā un realizācijā.

Plašāka informācija par semināru tēmām http://www.vatp.lv/.

VATP

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!