ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Pēc VATP iniciatīvas jauniešiem ir iespēja doties uz nometni ASV Kosmosa un raķešu centrā (2895/0)


Publicēts: 27.02.2010

Pateicoties Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) iniciatīvai, šogad pirmo reizi divi dalībnieki no Latvijas varēs piedalīties starptautiskā nometnē 15 -18 gadus veciem jauniešiem ASV Kosmosa un raķešu centrā, Alabamā (U.S. Space & Rocket Center, Huntsville, Alabama).

Kā pastāstīja VATP valdes priekšsēdētājs Ivars Eglājs, VATP ir panācis vienošanos ar ASV Kosmosa un raķešu centru par divu Latvijas jauniešu (1 meitene un 1 puisis) dalību 2010.gada nometnē no 23. līdz 31. jūlijam. Lai atlasītu labākos kandidātus, VATP kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju jau tuvākajā laikā izsludinās konkursu „Mums pieder debesis!”Latvijas vidusskolu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem. Visi interesenti aicināti sekot līdzi informācijai presē un savā skolā. Pamatkritēriji būs labas angļu valodas zināšanas un radoša darba izstrāde par kosmosa tēmu.

Centrs šādas nometnes rīko katru gadu vasarā, kurā savstarpēji sadarbojas un mācās jaunieši no vairāk nekā 20 valstīm. Nedēļu ilgās nometnes laikā jaunieši piedalās intensīvā apmācību programmā „Advanced Space Academy®”, kas veltīta intereses radīšanai par kosmosa zinātni un tā izpēti.

Nometnes dalībniekiem būs iespēja izmēģināt dažādus astronautu apmācību trenažierus un iekārtas un piedalīties zinātnisku eksperimentu simulācijās kosmosa kuģa telpās. Jaunieši varēs apgūt pilota iemaņas, piedaloties kosmosa kuģa palaišanas, ievadīšanas orbītā un atgriešanās uz zemes simulācijā; iepazīties ar astronautu zemūdens apmācību. ASV Kosmosa un raķešu centra speciālisti un vieslektori sniegs dažādas prezentācijas, varēs redzēt kosmosa jomai veltītas Imax 3 D filmas.

Konkurss notiks VATP realizētā projekta „Kosmosa tehnoloģijas – iespējas izglītībai un ekonomikas attīstībai” ietvaros. Projektam saņemts atbalsts no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumentu palīdzību un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību. Līdzfinansējumu nodrošina nodibinājums „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”.

Papildu informācija:
ASV Kosmosa un raķešu centrs, starptautiskā nometne -http://www.spacecamp.com/

VATP

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!