ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Pašam savu tumšo matēriju (2221/0)


Publicēts: 3.10.2008

Lai arī LHC daļiņu medības ir apstājušās un iespējams, ka melnā cauruma projekts netiks palaists ātrāk par 2009. gada pavasari, mums ir iespēja tikt pie savas tumšās matērijas, gluona vai pat kāda gravitona. Tikai par 313 USD var iegādāties visas zināmās un nezināmās daļiņas un piekrāmēt ar tām savu mitekli.

Particle Zoo dibinātāja ir Džūlija Pesleja. Veikalā varat iegādāties visu, sākot no protoniem, neitroniem līdz pat kvarkiem, elektroniem un anti-daļiņām.

Katra no daļiņām ir roku darbs. Tām ir sava seja, izskats, emocijas, kas ataino daļiņu īpašības. Daļa no tām ir tikai teorētisks pieņēmums. Ja daļiņa ir smaga, tad tā patiesi ir piepildīta ar kaut ko smagu. Fotons, piemēram, ir ļoti viegls. Kvarkiem ir trīs acis. Neitrīno daļiņas izskatās kā mazi ninjas. Tumšā matērija - pašapmierināta izskata, tumšs spilvens.

Veikala īpašniece un autore Džūlija apmeklēja fizikas lekcijas. Brīdī, kad viņa klausījās doktora Laurensa Krausa lekciju par Laika sākumu un beigām, Džūlija secinājusi, ka viņa varētu likt lietā savu mākslinieces talantu un interesi par kosmoloģiju. Lai arī izglītība ir iegūta mākslas jomā, viņa nekad nav zaudējusi interesi par fiziku, ko arī turpinājusi izkopt.

"Man patīk hadroni. Esmu pat mazliet greizsirdīga uz tiem, kas sadursies LHC. Viņi varēs lidot ar ātrumu, kas ir 99,99999999% no gaismas ātruma," piebilda Džūlija.

"Daļiņas mani aizrauj arvien vairāk un vairāk. 10. septembrī man bija akcija uz Higgsa daļiņām. Īsā laikā esmu pārdevusi rekordlielu daudzumu. Man pietrūkst tikai 999 999 689 USD, lai uzceltu savu LHC," ar humoru stāsta Džūlija.

Lai arī tas ir jautrs pasākums, daudzi zinātnieki un skolotāji ir novērtējuši arī rotaļlietu izglītojošo dabu. Daudzas skolas esot pasūtījušas visu daļiņu komplektu.

"Kad es tikšu galā ar šī brīža pasūtījumiem, es izveidošu nedaudz lielāku protonu, kuram iekšā būs minidaļiņas - kvarki un gluoni," pastāstīja Pesleja.

Nu ko, velkam savus maciņus ārā un dodamies uz veikalu!

Astroengine

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!