ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Noslēdzies konkurss "Mums pieder debesis 2013" - zināmi uzvarētāji (1351/0)


Publicēts: 3.06.2013

Sestdien, 1. jūnijā Kurzemes Democentrā noslēdzās Ventspils Augsto tehnoloģiju parka organizētais konkurss jauniešiem „Mums pieder debesis 2013”. Kopumā konkursam tika iesniegti 30 dažādi un interesanti darbi par tēmu „Latvija un kosmoss 2050. gadā ”. Šogad uz Starptautisko kosmosa nometni ASV dosies Rīgas Celtniecības koledžas vidusskolas skolniece Paula Bloma un Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolnieks Rinalds Bērziņš.

Paula ieguva 3670 balsis skatītāju un žūrijas kopvērtējumā (meiteņu konkurencē) ar darbu „Raidījums GalaxyTV”. TV raidījumā meitene atspoguļo savu vīziju par to, kāda varētu būt Latvija 2050. gadā.  Pēc viņas domām, arī pēc 37 gadiem Latvija būs viena no zaļākajām Valstīm pasaulē un kļūs arī par vienu no vadošajām līderēm kosmosa izpētes jomā.

Zēnu konkurencē par savu iesniegto darbu „LV Space Shuttle” Rinalds kopvērtējumā saņēma 1732 balsis. Puisis konkursam iesniedza video, kurā redzams kā viņš uzbūvē aptuveni 2 m augstu sniega raķeti. Video pārsteidza gan ar savu oriģinalitāti, gan kurioziem momentiem. Diemžēl Rinalds uz noslēguma pasākumu ierasties nevarēja, taču par uzvaru konkursā tika informēts telefoniski un pauda neviltotu sajūsmu.

Otro vietu meiteņu konkurencē ieguva Eva Aleksandra Šulte no Rīgas pārtikas ražotāju vidusskolas ar darbu „Kepler 22b”, savukārt godpilnajā trešajā vietā pēc kopvērtējuma ierindojās Marita Sanžarevska ar plakātu „Latvieši kosmosā!”.

Zēnu konkurencē otrās vietas laurus plūca Saldus 1. Vidusskolas skolnieks Ralfs Krists Virkstenis, kurš konkursam iesniedza prezentāciju par Latvijas sasniegumiem 2050. gadā. Trešajā vietā ierindojās Jānis Šolks no Ogres Valsts ģimnāzijas. Jānis konkursa ietvaros bija izveidojis mājas lapu, kur piedāvāja latviešiem iegādāties zemes platības uz Marsa.

Balvas atsevišķi tika pasniegtas arī žūrijas vērtējumā, kas atšķīrās no gala rezultātu kopvērtējuma. Ielūgumus uz Venstpils Piedzīvojuma Parku saņēma Madara Krevica un Valts Liepiņš. Valsts saņēma arī Kurzemes Democentra simpātiju balvu – 1000 Ventspils ventus.

Šogad kopumā tika nominētas arī 4 aktīvākās Latvijas skolas – kuru skolēni visčaklāk pieteikušies konkursam „Mums pieder debesis 2013”. Aktīvākās skolas šogad - Ogres Valsts ģimnāzija, Ventspils 5. vidusskola, Saldus 2. vidusskola un Rīgas 54. vidusskola. Lidmašīnu tālidošanas sacensībās galveno balvu – 20 brīvbiļetes Kurzemes Democentra apmeklējumam- ieguva Ogres Valsts ģimnāzija.

Ventspils Augsto tehnoloģiju parks vēlas pateikties visiem dalībniekiem, viņu ģimenēm un skolotājiem, kas gan aktīvi iesaistījušies, gan sekojuši konkursa „Mums pieder debesis 2013” gaitām.

Ceram uz tikpat lielu aktivitāti, radošumu un rosību arī nākamgad!

Konkursu atbalsta komunikāciju portāls Draugiem.lv, E-klase, SIA „Kurzemes Democentrs”.

Konkurss īstenots projekta Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/015 "Kosmosa tehnoloģiju un pakalpojumu nozares klastera attīstība 2012-2015", līguma Nr. L-KAP-12-0006 ietvaros.

Ventspils Augsto tehnoloģiju parks

Komentāri






Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: