ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

LAB aicina piedalīties NASA astronauta virtuālajā vizītē Latvijā


Publicēts: 20.05.2019

Trešdien, 2019. gada 22. maijā plkst. 19:00 Latvijā virtuāli viesosies NASA astronauts Gerets Reismens (Garrett Erin Reisman). Bezmaksas pasākums notiks Latvijas Universitātes (LU) jaunajā Zinātņu mājā Rīgā, Jelgavas ielā 3. Tā ir unikāla iespēja ikvienam neatkarīgi no sava vecuma uzdot savu jautājumu vai vienkārši parunāt ar pieredzes bagāto astronautu, izmantojot mūsdienu video sakaru iekārtas.

Astronauts Gerets Reismens ir piedalījies vairākās NASA kosmiskajās programmās, strādājot Starptautiskajā kosmiskajā stacijā kā misijas speciālists un lidojuma inženieris. Kosmosā pavisam kopā Reismens ir pavadījis vairāk nekā 107 dienas, šajā laikā 21 stundu un 21 minūti viņš strādājis atklātā kosmosā, kad viņu no izplatījuma telpas briesmām sargājis vien salīdzinoši plāns skafandrs. Pēc astronauta aktīvā perioda beigām Reismens ir strādājis arī projektā SpaceX kā apkalpes operāciju direktors. Tagad viņš turpina darboties SpaceX konsultanta statusā. Dienvidu Kalifornijas Universitātē Gerets Reismens lasa lekcijas par cilvēka kosmiskajiem lidojumiem.

Astronauta vizīte Latvijā nav nejauša. Līdzīgi pasākumi maija mēnesī ar Asteroidday.org atbalstu tiek organizēti vairākās valstīs. Paredzams, ka šāds virtuālās vizītes pasākuma formāts dos iespēju pavisam kopā pasaulē vairākiem desmitiem tūkstošu cilvēkiem satikt astronautus,  kā arī uzdot savus jautājumus. Šīs akcijas mērķis ir atgādināt pasaules sabiedrībai par Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās Asamblejas pasludināto Starptautisko Asteroīdu dienu. Arī šogad galvenie Asteroīdu dienas pasākumi Latvijā tiks organizēti 30. jūnijā Mazajā meteorītu muzejā Rīgā. Šī būs jau otrā vēsturiskā Asteroīdu dienai veltītā astronauta virtuālā vizīte Latvijā. Pirms diviem gadiem Asteroīdu dienā Latvijas publiku uzrunāja NASA inženiere un astronaute Nikole Stote (Nicole Stott). Toreiz tā bija salīdzinoši neliela pieslēgšanās Latvijai, kas ilga vien 20 minūtes. Tās laikā astronaute ar lielu sirsnību un interesi atbildēja uz dažādiem jautājumiem. Tagad virtuālā vizīte plānota daudz plašāka, un tā ilgs apmēram vienu stundu.

Astronauta Gereta Reismana virtuālo vizīti Latvijā 2019. gada 22. maijā organizē Mazais meteorītu muzejs Meteoriti.LV, LU Astronomijas institūts, Latvijas Astronomijas biedrība, Starspace observatorija sadarbībā ar LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāti.

Gadījumā, ja jums nav iespēja piedalīties klātienē, savus jautājumus NASA astronautam Geretam Reismenam jūs varat iepriekš iesūtīt arī uz e-pastu info@meteoriti.lv.

Asteroīdu dienas kustības iniciatori 2014. gada nogalē bija astrofiziķis un grupas Queen basģitārists Braians Mejs (Brian May), nodibinājuma B612 vadītāja Danica Remija (Danica Remy), Apollo astronauts Rastijs Šveickarts (Rusty Schweickart) un vācu filmu producents Grigorijs Rihterss (Grigorij Richters). Kustībai īsā laikā no dažādām valstīm pievienojās zinātnieki, astronauti, inženieri, finanšu un biznesa līderi, mākslinieki un daudzi citi idejas atbalstītāji. Pirmā Asteroīdu diena pasaulē un Latvijā tika organizēta 2015. gada 30. jūnijā.

 
Tiešraide (480p): http://stream.starspace.lv/live_small.html

Tiešraide (720p): http://stream.starspace.lv/live_big.html

LAB

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: