ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Kosmosa nikonifikācija


Publicēts: 17.06.2010

Kompānijas Nikon prezidens paziņoja, ka S. P. Koroļeva vārdā nosauktās raķešu un kosmosa izpētes kompānijas Energia pasūtījums ir izpildīts. Uz Starptautisko kosmisko staciju vakar ar Soyuz TMA-19 tika nogādātas vairākas kameras, objektīvi un citi fotopiederumi.

Kosmosā nonākuši sekojoši produkti:

 • D3X
 • D3S
 • AF-S NIKKOR 400mm f/2.8G ED VR
 • AF-S NIKKOR 600mm f/4G ED VR
 • SB-900
 • AF-S Teleconverter TC-20E III
 • AF-S Teleconverter TC-17E II
 • AF-S Teleconverter TC-14E II
 • Capture NX2
 • Camera Control Pro 2

Šiem izstrādājumiem nav veiktas jebkādas izmaiņas vai uzlabojumi. Gan kameras, gan objektīvi ir tieši tādi paši, kādus varat iegādāties veikalā. Piederumi tiks izmantoti arī ar Nikon SLR kamerām, kas jau atrodas kosmiskajā stacijā. Šobrīd SKS Krievijas daļā tiek izmantotas D2X, D200, D3X kameras un dažādi NIKKOR objektīvi.

"Nikon produkcijas izmantošanai kosmosa izpētē ir sena vēsture. Kameras un objektīvi tika izmantoti arī stacijā Mir. Kopš tā laika ekipējums pastāvīgi tiek papildināts ar jaunāko produkciju. Tagad, kad mūsu rīcībā būs jaunās D3S un D3X kameras, fotogrāfēšana kosmosā sasniegs jaunu, iepriekš neaizsniedzamu līmeni."

Nikons jau gadiem ilgi piedalās kosmosa izpētē, veidojot īpaši izturīgas kameras un objektīvus. 2009. gadā NASA pasūtīja vienpadsmit D3S kameras un septiņus AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED objektīvus, kurus izmanto vairākkārt izmantojamajos kosmosa kuģos un Starptautiskajā kosmiskajā stacijā.

Nikon aparatūra tiek izmantota arī arktiskajos pētījumos un citos reģionos, kur nepieciešama īpaša izturība, uzticamība un augsta kvalitāte.

Digital Photography Review

Komentāri

 1. poseidons tieši 17.06.2010 domāja šādi:

  Atskaitot pāris rindas info, pārējais - baigi traka reklāma :p
  Amīši tomēr ar to krietni uzmanīgāk, cenšās iztikt bez redzamiem brendiem.

 2. Nelabojams tieši 18.06.2010 domāja šādi:

  IMHO uzbrauciens nevietā. Kad reklāma mūs vajā dienu un nakti, par to neviens neuztraucas, jo tās, lūk, esot reklāmdevēja tiesības. Bet aprakstīt, kāda modeļa aparatūra tiek darbā lietota, kas manuprāt ir pilnīgi dabiski, nedrīkst! Amīši neskaitās, viņi vispār ir diagnoze. Dažkārt dažādos TV sižetos kadros ir "izplūdušas" vietas, lai, nedod Dievs, kāds nevarētu salasīt tur esošo logo un iedomāties, ka tā ir reklāma, PAR KURU NAV SAMAKSĀTS.

 3. poseidons tieši 18.06.2010 domāja šādi:

  Es par to, ka kā jau no raksta var noprast, nekādu uzlabojumu speciāli ISS nav.
  No "zinātniskā viedokļa" praktiski ne smakas. Pliks reklāmraksts.
  Ir atšķirība tomēr - mēs tur bla bla palīdzējām izveidot unikālu bla bla (vai kaut kas līdzīgs), nevis šis..

 4. Andris R tieši 18.06.2010 domāja šādi:

  Reklāmu laižu gar ausīm.
  Pats fakts likās saistošs, kā Nikona fotoaparāta lietotājam, ar vienkāršo D60 modeli darbojos šoziem pie -28 C , problēmu nebija, var būt ir pamats..

 5. ir kanons tieši 19.06.2010 domāja šādi:

  ha ha HA
  es pirms pāris gadiem temperatūrā starp 28-31 grāds zem celsija fočēju saullēktu pie Gaujas. Ar veco ap 2000 gadu izlaisto Canon 300D un Sigma 24-70 mm 2.8.
  Apmēram stundu izturēju es, fototehnika bija gatava cīnīties ilgāk....
  Baigais jau rādītājs. Ziemā vienkārši vajag pareizi uzglabāt kameru, tad 0 problēmu.

 6. Andris R tieši 19.06.2010 domāja šādi:

  Astrofotogrāfijā,jēdziens - "pareizi uzglabāt kameru", nozīmē atdzesēt kameru līdz apkārtējās vides temperatūrai (iespēju robežās), atšķirībā no "foto iz dzīves".

 7. Māris tieši 9.07.2010 domāja šādi:

  Uzbrauciens par reklāmu galīgi nevietā. Man, piemēram, ļoti interesē kāda tehnika un tehnoloģijas tiek izmantotas kosmosa izpētē. Rakstīt par to, neminot tehnisko līdzekļu nosaukumus, vispār nav vērts. Nekāda reklāma tā nemaz nav. Es labprāt palasītu ne tikai par optisko tehnisko nodrošinājumu dažām misijām, bet arī par to kādas vispār tehnoloģijas tiek izmantotas kaut vai tai pašā Nasa, arī par programmatūru kas tiek izmantota zinātniskajās iestādes, sākot no sekretāres datora beidzot ar tehnikas projektēšanas CAD/CAM programmatūru, kā arī par ierīcēm, kuras tiek izmantotas, lai izgatavotu pašu gala produktu. Cik esmu meklējis nekur tādu labi apkopotu informāciju atrast nevar, gan jau tāpēc ka kāds to uzskatīs par reklāmu. Piekrītu ka amerikāņi vispār neskaitās, šiem strīdēties par to kas kam nesamaksāja jau ir gandrīz vai dzīves jēga.


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas: