ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Kosmosa izpēte – sasniegumi un plānotais un Tukšās telpas valstībā [papildināts] (5092/0)


Publicēts: 8.10.2009

No š. g. 25. septembra līdz 16. oktobrim Latvijas Zinātņu akadēmijā būs apskatāmas populārzinātniskas izstādes "Kosmosa izpēte – sasniegumi un plānotais" un "Tukšās telpas valstībā".

No š. g. 25. septembra līdz 16. oktobrim Latvijas Zinātņu akadēmijā būs apskatāma ceļojoša populārzinātniska izstāde "Kosmosa izpēte – sasniegumi un plānotais" no Francijas.

Izstāde sniegs plašu ieskatu visuma izpētes jautājumos un iepazīstinās ar modernajām kosmosa izpētes tehnoloģijām. Izstāde ļaus apmeklētājiem, izmantojot laika gaitā pilnveidojušās Visuma pētniecības ierīces, piedalīties tajā brīnišķīgajā piedzīvojumā, ko sauc par Kosmosa izpēti. Līdztekus bagātīgi ilustrētām afišām, kas izskaidros sarežģītus Visuma fenomenus, izstāde piedāvās arī interaktīvas manipulācijas, dodot iespēju apmeklētājiem pašiem veikt eksperimentus ar dažādu astronomijas instrumentu palīdzību.

Otru izstādi "Tukšās telpas valstībā" uz Rīgu ir atvedusi Magdeburgas (Vācija) Otto fon Gērikes biedrība un tā ļaus iepazīties ar vakuumfizikas pirmsākumiem zinātnē. Izstāde dos ieskatu slavenā 17. gadsimta zinātnieka, izgudrotāja, jurista un politiķa Otto von Gērikes dzīves gājumā, profesionālajā darbībā un izgudrojumos. Izstādes ekspozīcija ir papildināta ar interaktīvām iespējām, kas ļaus veikt eksperimentus katram tās apmeklētājam.

Izstāde domāta maziem un lieliem vecumā no 9 līdz 99 gadiem.

Izstādi organizē Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Francijas Vēstniecību Latvijā. Izstāde atvērta katru dienu, izņemot svētdienas, no 10:00 – 17:00.

Izstādes ietvaros 1. oktobrī, 7. oktobrī un 14. oktobrī plkst. 15:00 notiks populārzinātniskas lekcijas, kuras lasīs vadošie Latvijas astronomi.

14. oktobrī plkst. 15.00 lielais fizikas eksperimentu šovs (interaktīvi eksponāti, eksperimentu fizikā un optikā demonstrācijas).

Izstādē ieeja brīva!

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!