ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Jauniešiem iespēja piedalīties nometnē ASV Kosmosa un raķešu centrā [jaunākā informācija] (3419/0)


Publicēts: 3.03.2010

Pateicoties Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iniciatīvai, šogad pirmo reizi divi 15 -18 gadus veci Latvijas jaunieši (1 meitene un 1 puisis) no 23. līdz 31.jūlijam varēs piedalīties starptautiskā nometnē ASV Kosmosa un raķešu centrā, Alabamā (U.S. Space & Rocket Center, Huntsville, Alabama).

Centrs šādas nometnes rīko katru gadu vasarā, kurā savstarpēji sadarbojas un mācās jaunieši no vairāk nekā 20 valstīm. Nedēļu ilgās nometnes laikā jaunieši piedalās intensīvā apmācību programmā „Advanced Space Academy®”, kas veltīta intereses radīšanai par kosmosa zinātni un tā izpēti.
Nometnes dalībniekiem būs iespēja izmēģināt dažādus astronautu apmācību trenažierus un iekārtas, t.sk. iepazīties ar zemūdens apmācību, piedalīties zinātnisku eksperimentu simulācijās kosmosa kuģa telpās, piedaloties kosmosa kuģa palaišanas, ievadīšanas orbītā un atgriešanās uz zemes simulācijā. ASV Kosmosa un raķešu centra speciālisti un vieslektori sniegs dažādas prezentācijas, varēs redzēt kosmosa jomai veltītas Imax 3 D filmas.
Lai atlasītu labākos kandidātus, VATP kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju izsludina konkursu „Mums pieder debesis!” Latvijas vidusskolu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem. Dalībai konkursā līdz 05.aprīlim jāiesniedz pašrocīgi sagatavots materiāls saistībā ar kosmosa jomu, aizpildīta pieteikuma forma, kā arī šī un iepriekšējā mācību gada liecību kopijas. 
Konkursa nolikums un pieteikuma forma būs pieejami un lejupielādējami IZM mājas lapā http://www.izm.gov.lv/ , ka arī šeit:

Konkurss notiek VATP realizētā projekta „Kosmosa tehnoloģijas – iespējas izglītībai un ekonomikas attīstībai” ietvaros. Projektam saņemts atbalsts no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumentu palīdzību un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību. Līdzfinansējumu nodrošina nodibinājums „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”.

Papildu informācija:
Eva Daigina, 
VATP Pakalpojumu daļas asistente,
E-pasts: eva.daigina@vatp.lv,
Tālr.: +371 63664934, mob.: +371 26597913

ASV Kosmosa un raķešu centrs, starptautiskā nometne -http://www.spacecamp.com/

VATP

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!