ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

ESA un NASA apvieno spēkus Marsa apguvei (2143/0)


Publicēts: 9.11.2009

Eiropas kosmosa aģentūras (ESA) Zinātniskās un automatizētās izpētes departamenta direktors Deivids Sousvūds un NASA Zinātnes nodaļas vadītājs Eds Vailers tikās, lai nostiprinātu abu aģentūru kopējās ieceres sarkanās planētas apguvē.

Divpusējās tikšanās rezultāts ir Marsa izpētes apvienotā inciatīva jeb MEJI, kas palīdzēs definēt un īstenot abu aģentūru kopējos zinātniskos, programmātiskos un tehnoloģiskos mērķus, kas saistīti ar sarkano planētu.

Sarunas starp ESA un NASA aizsākās jau 2008. gada decembrī. Sarunu galvenais iemesls bija ESA vēlme atrast starptautiskos partnerus, kurus piesaistīt ExoMars projektam un nākotnē iecerētajām automatizētajām misijām. Tai pašā laikā NASA pārvērtēja Marsa izpētes programmu pēc tam, kad tika pārcelts Mars Science Laboratory starts no 2009. gada uz 2011. gadu.

Sarunu rezultātā tapusī vienošanās uzlabos gan ESA, gan NASA sadarbības iespējas un potenciālos ieguvumus nākotnē. Lai konkretizētu abu aģentūru ieceres, plānus un vēlmes, tika nodibināta darba grupa.

MEJI vienošanās ietvaros tika apspriestas iespējamās misijas, kuras varētu startēt jau 2016., 2018. un 2020. gados. Šo misiju ietvaros tiktu veidotas orbitālās stacijas un nosēšanās moduļi, kuri veiktu sarkanās planētas izpēti astrobioloģijas, ģeoloģijas, ģeofizikas un citos svarīgos aspektos. MEJI varētu veicināt arī Marsa paraugu iegūšanas un nogādāšanas uz Zemes projektu, kura īstenošana iecerēta 2020tajos gados.

ESA un NASA apvienos spēkus misiju plānošanā un līdzdalīs jau iegūtās zināšanas, lai veidotu pēc iespējas efektīvākus risinājumus Marsa izpētei.

ESA

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!