ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Endeavour vai Atlantis? (1883/2)


Publicēts: 1.04.2014

Lai arī ASV vairākkārt izmantojamo kosmosa kuģu programma ir veiksmīgi noslēgusies, mēs šos kuģus aizmirsuši neesam. Arī NASA nē. Šodien Čarlzs Boldens preses konferencē pavēstīšot sensacionālus jaunumus par to, kā nejaušas kļūdas rezultātā tika sajaukti divu kosmosa kuģu nosaukumi un tie gandrīz 20 gadus lidoja zem sveša vārda.

Kļūda ieviesās 1990. gados, kad NASA administrātors Daniels Goldins apstiprināja NASA logotipa maiņu un vairākkārt izmantojamie kosmosa kuģi tika pārkrāsoti. Endeavour saņēma jaunu logotipu un vārdu "Atlantis". Savukārt blakus angārā esošais Atlantis kļuva par Endeavour.

NASA preses atašejs apstiprināja, ka apkalpei nekādas briesmas šīs kļūdas rezultātā nav draudējušas, bet atteicās pagaidām atbildēt uz citiem jautājumiem.

"Tā bija muļķīga kļūda, kas neatkārtosies Orion laikā," slēgtā sanāksmē pavēstīja Čarlzs Boldens.

Floridas un Kalifornijas muzeju direktori šobrīd veic aprēķinus, kādus zaudējumus varēja radīt šī kļūda muzeja apmeklētājiem un pašiem muzejiem, kuri uzskatīja, ka saņēmuši pareizos kosmosa kuģus.

"Mūsu suvenīri ir izmetami ārā," pastāstīja suvenīru veikala pārdevējs, kurš vēlējās palikt anonīms. "Mūsu kosmosa kuģis bija Atlantis. Mums nāksies pārtaisīt tūkstošiem T-kreklu, krūzīšu un atslēgas piekariņu."

Kalifornijas zinātnes centra muzeja direktors uzstāj, ka viņš vēlētos, lai muzejā tiktu izstādīts īstais, viņiem paredzētais kosmosa kuģis.

Lai novērstu milzīgo pārpratumu un glābtu aģentūras godu, NASA samainīs sajauktos kosmosa kuģus. Tā kā Boeing 747 lidmašīna, kas spēj pārvadāt kosmosa kuģus, jau ir izjaukta, lai to nogādātu muzejā, Boldens ir izdevis rīkojumu par lidmašīnas atkārtotu salikšanu. Plānots pabeigt operāciju līdz nākamā gada 1. aprīlim.

 

Spaceflight Now

Komentāri

 1. cydonia tieši 1.04.2014 domāja šādi:

  :D

 2. nelabojams tieši 1.04.2014 domāja šādi:

  :rofl:
  gandrīz uzķēros; pielēca tikai tad, kad izlasīju par komandu likt kopā izjaukto Boingu (līdz operācijas pabeigšanas datumam nenonākot) :D
  Taisnību sakot, pie birokrātiem nebūtu nekāds brīnums, ja kaut kas tāds patiešām atgadītos.
  Labākais joks, kāds šodien ir lasīts. Citi bij pārāk acīmredzami.


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!