ELKO Grupa
Kā nokļūt līdz observatorijai (Small)
ZINĀŠANAI:

Eiropas Kosmosa aģentūra aicina sadarboties Latvijas studentus un mācībspēkus (1634/0)


Publicēts: 2.11.2009

Lai informētu par sadarbības iespējām izglītības jomā un iepazītos ar tām Latvijā piedāvātajām inženierzinātņu un dabas zinātņu studiju programmām, kuru pārstāvji varētu iesaistīties kosmosa tehnoloģiju izstrādē, ceturtdien, 5. novembrī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks informatīvs seminārs, kuru vadīs Eiropas Kosmosa aģentūras Izglītības nodaļas projektu vadītājs Antonio Kastro.

Seminārs sāksies plkst. 10 RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, 219. telpā. Tajā aicināti piedalīties visi interesenti.

 • 9.45–10.00 – reģistrēšanās
 • 10.00–10.20 – Eiropas Kosmosa aģenūras piedāvātās izglītības iespējas Latvijas studentiem.
  Antonio Castro, projektu vadītājs Eiropas Kosmosa aģentūras Izglītības nodaļā
 • 10.20–10.30 – jautājumi un atbildes
 • Pārtraukums
 • 10.35–10.40 – īsfilma «Zinātniskā pētniecība RTU»
 • 10.40–10.45–Ventspils Augstskolas mācību projekti un izglītības programmas kosmisko tehnoloģiju jomā.
  Juris Žagars, Ventspils Augstskolas profesors, Latvijas studentu satelīta «Venta–1» projekta vadītājs
 • 10.45–10.50 – Izglītība un kosmiskie pētījumi Latvijas Universitātē.
  Māris Ābele, Latvijas Universitātes Astronomijas institūta direktors
 • 10.50–11.00–diskusija

Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) piedāvā studentiem iesaistīties EKA izglītības projektos, kas veltīti kosmisko lidaparātu konstruēšanai, kosmisko misiju plānošanai u. tml., un ir ieinteresēta sadarbībā ar visu studiju līmeņu studentiem – no bakalaura līdz doktora līmenim. Savukārt mācībspēki tiek aicināti sadarbībā ar EKA sniegt studentiem interesantus pētniecības materiālus kursa darbu un studiju noslēguma darbu izstrādei.

Kosmosa tehnoloģiju joma ir daudzpusīga un starpdisciplināra – tajā ir iespējas darboties plašam studentu spektram – informācijas tehnoloģiju, elektronikas, elektrotehnikas, enerģētikas, telekomunikāciju, materiālzinātnes, ķīmijas, matemātikas, fizikas u. c. jomu pārstāvjiem.

Jau ziņots, ka sadarbības līgums starp Latvijas Valdību un Eiropas Kosmosa aģentūru tika noslēgts  23. jūlijā. Eiropas Kosmosa aģentūra ir galvenā organizācija Eiropā, kas koordinē to kosmosa tehnoloģiju attīstību, kas finansēta no publiskā sektora līdzekļiem. Sadarbības līgums paredz arī pušu savstarpējo sadarbību izglītības jomā: stipendiju piešķiršanu, ekspertu apmaiņu, kopīgu konferenču un simpoziju organizēšanu, izglītības darbību veicināšanu kosmosa zinātnes un tehnoloģijas jomā, ekspertu atzinumu un atbalsta nodrošināšanu kosmosa projektu vadībā.

RTU

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Manas domas:


SEKOJIET MUMS
NENOKAVĒ!